Prezydent Rzeszowa przyznał stypendia w zakresie twórczości artystycznej i nagrody za wysokie wyniki sportowe. W sumie przyznano 44 stypendia oraz 214 nagród na łączną kwotę 670 tys. zł.
Uroczysta gala odbyła się w środę w Instytucie Teologiczno - Pastoralnym w Rzeszowie.

W zakresie twórczości artystyczne stypendia przyznano dla uczniów rzeszowskich szkół oraz zespołów tanecznych. W kategorii muzyka uhonorowano młodzież z klas: fortepian, instrumenty smyczkowe, wokaliści oraz pary i zespoły taneczne. Przyznano 44 stypendia na kwotę 170 tys. zł. Stypendium wynosi od 250 do 400 zł miesięcznie.

uczniowie nagrody
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

W dziedzinie sportu przyznano 214 nagród na łączną kwotę 500 tys. zł. Nagrody wynosiły od 940 zł do 6,8 tys. zł.

- Dziękujemy Wam za olbrzymi wysiłek jaki wkładacie w swoją pracę. Dążenie do realizacji swoich pasji i marzeń wymaga wielu poświęceń. Bardzo to doceniamy i cieszymy się, że prezentując tak wysoki poziom artystyczny lub sportowy możecie reprezentować nasze miasto na świecie. Serdecznie Wam gratulujemy - powiedziała podczas gali Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.