"Język chorwacki sposobem na nudę" to projekt językowy realizowany w klasie drugiej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie jest pierwszą szkołą średnią w Polsce, w której nauczany jest język chorwacki. Patronat nad przedsięwzięciem objął Konsulat Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie w porozumieniu z Prezydentem Miasta Rzeszowa.
Uczniowie w ramach projektu uczą się języka chorwackiego, poznają kraj, kulturę, obyczaje oraz historię tego kraju, który jest ulubionym kierunkiem wakacyjnym wielu Polaków.

Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie


Ostatnie zajęcia językowe były prowadzone w formie warsztatowej i stanowiły swoiste podsumowanie przedmiotowego projektu. Efektem tych działań był konkurs wiedzy o Chorwacji o nagrodę Konsula Honorowego Republiki Chorwacji pana Pawła Włodarczyka, która zostanie wręczona zwycięzcom w dniu rozdania świadectw.

Zdaniem dyrektora szkoły, pani Grażyny Szaramy zwieńczeniem opanowania języka na poziomie A1 i zajęć z native speakerem oraz realizacji konkursu był wyjazd do Konsulatu Chorwacji w Krakowie, gdzie uczniowie wstępnie mogli porozumieć się w j. chorwackim.

Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie


Ponadto prowadzący zajęcia z języka chorwackiego przeprowadził wraz z koordynatorem projektu test sprawdzający w formie konkursu wiedzy o Chorwacji. Kolejnym etapem będzie nawiązanie współpracy ze szkoła partnerską z Chorwacji (...). Uczniowie naszej szkoły często podróżują z rodzicami, uczestniczą w wyjazdach indywidualnych i zbiorowych do różnych krajów. Chorwacja jest obecnie popularną destynacją turystyczną. Znajomość kolejnego języka obcego pozwoli poza tym na świadome podróżowanie w tym kierunku i ułatwi nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami tamtego regionu, a w przyszłości ułatwi podjęcie dalszego kształcenia i ewentualnie pracy." - Podkreśla Grażyna Szarama.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.