Ponad 4 godziny trwała akcja gaszenia pożaru centrum ogrodniczego w Tyczynie. Straty są szacowane na ponad 650 tys. złoty.
W sobotę 18 grudnia około godz. 17 w miejscowości Tyczyn doszło do pożaru centrum ogrodniczego. Ogniem został objęty cały budynek. Nad sklepem znajdował się budynek mieszkalny, w momencie zdarzenia na szczęście nikogo tam nie było.

W akcji gaśniczej brało udział łącznie 12 zastępów straży pożarnej. Strażacy pracowali w bardzo dużym zadymieniu, dlatego dowódca akcji poprosił o zadysponowanie specjalnego samochodu SPGaz z JRG Łańcut, w którym strażacy na bieżąco nabijali butle do aparatów ochrony dróg oddechowych.

Zdarzenie miało miejsce przy Drodze Wojewódzkiej 878 relacji Rzeszów-Dynów, dlatego na miejscu policjanci kierowali ruchem wahadłowo. Tworzyły się niewielkie utrudnienia.

Do pożaru zadysponowano także podnośnik z JRG 2 w Rzeszowie, za pomocą którego strażacy usuwali cześć blachy z dachu, aby dostać się do płonącego poddasza.

Po opanowaniu ognia strażacy rozpoczęli dogaszanie i sprawdzanie czy nie ma nowych zarzewi ognia.

Centrum Ogrodnicze zajmowało się m.in. serwisem i sprzedażą kosiarek. Budynek doszczętnie spłonął. Z pożaru udało się uratować tylko niewielką część sprzętu.

Straty są szacowane na ponad 650 tys. zł.

Druhowie z OSP Hermanowa przygotowali film z akcji:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.