Do 5 lat więzienia grozi pijanemu kierowcy opla zatrzymanego przez świadków w Tyczynie. Mężczyzna był już poszukiwany przez sąd do odbycia kary.
Do zdarzenia doszło we wtorek 18 stycznia po godz. 19 na ulicy Mickiewicza w Tyczynie. Ze zgłoszenia wynikało, że świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego. Na miejscu na policjantów oczekiwali zgłaszający, którzy ujęli kierowcę, zabrali mu kluczyki i uniemożliwili oddalenie się z miejsca.

Pijany kierowca był już poszukiwany przez sąd do odbycia kary


Funkcjonariusze zbadali trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że 53-letni kierowca opla był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile.

- Po sprawdzeniu okazało się również, że mężczyzna objęty był dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie celem doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary aresztu i kary pozbawienia wolności - relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a okoliczności sprawy wyjaśnią policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym rzeszowskiej komendy. Za kierowanie samochodem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.