Policja w Tyczynie zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonów komórkowych, kluczyków od samochodu i karty płatniczej. Mężczyzna okradł znajomego podczas wizyty u niego w domu.
O całym zdarzeniu policja została poinformowana we wtorek 18 stycznia. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że parę dni wcześniej przyszedł do jego domu młody mężczyzna. Powołał się na wcześniejszą znajomość i wdał się z nim w rozmowę. Po godzinie gospodarz poprosił go o wyjście. Ponieważ miał trudności z chodzeniem, mężczyzna sam wyszedł z domu.

Na drugi dzień pokrzywdzony stwierdził brak dwóch telefonów komórkowych, kluczyków do samochodu i karty płatniczej. Ponieważ nikt inny go nie odwiedzał, a sam nie wychodził z domu, o kradzież podejrzewał odwiedzającego go mężczyznę.

Pokrzywdzony u operatora zablokował telefony, a w banku zablokował kartę. Niestety okazało się, że dokonano nią już 10 płatności, na kwotę ponad 230 zł. Łączną wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na ponad 900 zł.

Funkcjonariusze szybko dotarli do podejrzewanego. 41-letni mieszkaniec gminy Chmielnik przyznał się do winy. Policjanci przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży telefonów, karty płatniczej i kluczyków oraz włamania na konto z wykorzystaniem skradzionej karty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali jeden z telefonów, który podejrzany zastawił w lombardzie. Funkcjonariusze prowadzą również czynności zmierzające do odzyskania drugiego aparatu i kluczyków od samochodu. Podejrzany wyjaśnił, że kartę płatniczą zniszczył.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.