Ruszyła sprzedaż budynku zamieszkania zbiorowego Rubikon, który jest prawdziwą gratką dla inwestorów. Inwestycja wpisuje się bowiem w aktualne potrzeby rynkowe, które dyktowane są przez sytuację pandemiczną oraz możliwe zmiany prawne.
Na nabywców czekać będzie aż 68 lokali z funkcją mieszkalną o powierzchni 16-55 m2 oraz 2 lokale handlowo-usługowe.

- Inwestowanie w budynki zamieszkania zbiorowego przypomina formę inwestowania w condohotele, będące jednak najczęściej obiektami z segmentu premium, które skierowane są przede wszystkim do bogatego klienta. Zakup lokalu w budynku zamieszkania zbiorowego jest z kolei w zasięgu większej liczby inwestorów, ale i zapewnia zainteresowanie o wiele szerszej grupy potencjalnych najemców – mówią Joanna oraz Paweł Preisner, właściciele firmy deweloperskiej Szklane Tarasy.

Rubikon będzie doskonałym wyborem zarówno pod względem bardzo dochodowego najmu krótkoterminowego, jak i stabilnego najmu długoterminowego. Inwestycja jest więc prawdziwą okazją dla osób, które chcą budować stabilny i satysfakcjonujący dochód pasywny - podkreślają.

Inwestycja będzie usytuowana 2 minuty jazdy do ronda przy ul. Lwowskiej, które łączy centrum Rzeszowa oraz rzeszowską obwodnicę prowadzącą bezpośrednio na autostradę A4. W najbliższym sąsiedztwie Rubikonu znajduje się ponadto wiele ważnych centrów zdrowotnych: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2, Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA, Kliniczny Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II, Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia oraz Podkarpacki Ośrodek Pulmonologii i Alergologii.

W niedalekiej odległości położone są również instytucje nauki, jak Zakład Nauk o Człowieku Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa S. Pelczara czy Wyższe Seminarium Duchowne oraz największe korporacje w Rzeszowie, m.in. Asseco Poland, czy Soft System.

Budynki zamieszkania zbiorowego, którym jest inwestycja Rubikon, to obiekty co do zasady przeznaczone do okresowego przebywania ludzi bez konieczności zameldowania. Lokale w tego typu budynku nie są mieszkaniami, a pomieszczeniami mieszkalnymi, które w przepisach stanowią osobą kategorię.

Dzięki temu mogą być one mniejsze niż 25 m kw. Ten niewielki rozmiar to jednak idealne rozwiązanie dla osób, które na krótki czas będą chciały znaleźć miejsce na nocleg. Rubikon doskonale wypełnia więc lukę na rzeszowskim rynku najmu.

Sprzedaż lokali inwestycji Rubikon rusza 2 listopada, a zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2022 roku. Więcej informacji www.rubikon-rzeszow.pl lub pod numerem 534 311 111 lub 534 111 400.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.