W Polsce od 12 dni nie ustają protesty w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego odnośnie aborcji eugenicznej. Na ulicach wciąż pojawiają się tłumy osób – zarówno mężczyzn jak i kobiet – w różnym wieku. Strajkują nastolatkowie, dorośli, dzieci oraz seniorzy.

O Polsce nawet w australijskiej telewizji

O fali sprzeciwu części Polaków usłyszał już świat. Pojawiają się materiały z poparciem dla obydwu stron. Strajkujący mają poparcie Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, działaczy społecznych jak i aktorów, czy celebrytów. Z drugiej strony widzimy wsparcie polskiego episkopatu, Konfederacji, Prawa i Sprawiedliwości jak i światowych działaczy pro-life, m.in. Abby Johnson. Materiały o strajkach w Polsce publikuje wiele mediów na świecie. Wśród nich jest telewizja z Australii:


Posłanka interweniuje w sprawie zachowania radnego

Udział w Strajku Kobiet nie pozostał bez konsekwencji także dla radnego powiatu Lubaczowskiego i wicedyrektora Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Marcina Piotrowskiego.
Udziałem Piotrowskiego w zgromadzeniu zainteresowała się posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Teresa Pamuła. Postanowiła wystosować pisma do Przewodniczącego Rady Powiatu Lubaczowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów.W listach uznała, że z racji na funkcje Piotrowskiego jego postawa powinna zostać potępiona, gdyż takie zachowanie nie przystoi osobie piastującej publiczne stanowisko. W dalszej części zaznaczyła sprzeczność między udziałem w wulgarnych protestach i definicją kultury.

Posłanka, wyrażając swoją opinię wobec działań radnego, powołała się na złożone przez niego ślubowanie oraz Kodeks Etyczny Pracowników Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów. Poprosiła również odbiorców o zajęcie stanowiska.

Radny odpiera zarzuty

O zdanie na temat całej sytuacji zapytaliśmy samego Marcina Piotrowskiego:
-To są zagrywki w najgorszym stylu. Polegające na zastraszaniu, szykanowaniu, atakach personalnych. Stosują je od lat reżimy. - stwierdza radny - Żyjemy na szczęście w innych czasach i takie czyny nie pozostają bez echa. Na czyn Pani poseł Internet aż się zagotował. Ja co chwilę dostaję kolejne wiadomości i słowa wsparcia zarówno od polityków, dziennikarzy jak i setek ludzi.

Natomiast na pytanie, do czego według niego posunie się Prawo i Sprawiedliwość odpowiada:
- Ludzie trzymający się kurczowo władzy, zadufani, wierzący w swoją nieomylność zrobią wszystko, żeby pozycji nie stracić. Widać to było zarówno na Ukrainie jak i teraz w przypadku Białorusi. Polska ciągle uczy się demokracji i poszanowania praw innych. Politycy nie potrafią zrozumieć, że trzeba tak rządzić, żeby ludzie mogli się samorealizować i decydować o sobie. W tej chwili jesteśmy światkami wielkiej społecznej rewolucji, szczególnie w mniejszych ośrodkach, takich jak nasz Lubaczów. Zmiana następuje! A tego obawiają się ludzie bez wyobraźni!

Minister Edukacji wyciągnie konsekwencje

Rządzący zdecydowali się skupić również uwagę na pracownikach oświaty. 3 listopada tuż po północy Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało stanowisko ministra Przemysława Czarnka.W poście czytamy, że polecono kuratorom oświaty sprawdzenie reakcji lokalnych dyrektorów oraz czy nauczyciele placówki mieli jakiś związek z uczestnictwem nastolatków w protestach. Możliwość wyciągnięcia przez MEN konsekwencji uzasadniono zagrożeniem epidemicznym i etosem zawodu nauczyciela. Dodatkowo pojawiło się wyraźne potępienie "chuligańskich i wulgarnych zachowań”.

Internauci w zdecydowanej większości podeszli negatywnie do stanowiska ministerstwa, z łatwością możemy odnaleźć komentarze typu:
Wy jesteście po***ani po prostu :)
Ministerstwo Edukacji Narodowej dołącza do festiwalu żenady.
***** MEN :)
Komuna wróciła … choć nawet ona była bardziej subtelna …


Do wpisu MEN-u odniósł się szybko również Protest z Wykrzyknikiem:
- Nie ma naszej zgody na takiego ministra! Jeśli uznacie, że warto dać komentarz pod tym żałosnym postem ministerialnym, to nie szczędźcie błyskawic. #protestzwykrzyknikiem – czytamy we wpisie.Chwilę później właściciele strony zmienili swoje zdjęcie w tle na prosty napis #bojkotczarnka i symbol strajku nauczycielskiego. W opisie umieścili również link do jednej ze kilku zbiórek podpisów pod apelem do Mateusza Morawieckiego o odwołanie Przemysława Czarnka.Jak wiadomo aktualny minister nie zwalnia tempa przy realizacji "naprawy oświaty”. Niedawno groził zabraniem grantów uczelniom, które wykorzystały godziny rektorskie, a dla młodszych uczniów szykuje wzbogacenie kanonu lektur o m.in. dzieła Jana Pawła II.

---
Marcin Piotrowski wraz z przyjaciółmi i rodziną stworzył magiczne miejsce Chutor Gorajec oraz Festiwal Folkowisko.
Cieszanów. Posłanka PiS grozi radnemu i nauczycielom
fot. Tomasz Mielnik


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.