Podkarpacki pion Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia skierował do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga akt oskarżenia przeciwko 12 członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem oraz przemytem narkotyków.
W toku śledztwa prokurator ustalił, że na czele grupy stał 54 letni Paweł N, który koordynował przestępcze przedsięwzięcie. Członkowie grupy komunikowali się za pośrednictwem komunikatora Threema, a ustalenie tożsamości osób w niej uczestniczących wymagało znacznego zaangażowania organów ścigania.

W toku postępowania w trakcie przeszukania lokalu mieszkalnego wykorzystywanego do przechowywania narkotyków funkcjonariusze Policji ujawnili znaczne ilości środków odurzających w postaci marihuany o wadze 18 kg, co stanowi ponad 47 tysięcy jednorazowych porcji konsumpcyjnych o czarnorynkowej wartości detalicznej ponad 741 tysięcy złotych oraz kokainy o wadze 1 kg, co stanowi ponad 5 tysięcy jednorazowych porcji konsumpcyjnych o czarnorynkowej wartości detalicznej ponad 200 tysięcy złotych.

W toku kolejnych działań w zatrzymano około 2 kg marihuany, 60 gram haszyszu 1 kg 500 gram produktu konopnego oraz 9 litrów preparatu, zawierającego środek odurzający dihydrokodeinę i prometazynę, niebędącego lekiem i nie dopuszczonego do obrotu na terenie kraju,

Prokurator zajął dwa mieszkania na poczet przepadkuDzięki ponownemu zbadaniu śladów DNA znajdujących się na przedmiotach ujawnionych w funkcjonującym w okresie od 18 października 2013 r. do 24 marca 2014 r. laboratorium w Aleksandrowie powiatu nowodworskiego województwa mazowieckiego gdzie zatrzymano ponad 18 kg amfetaminy, 1270 litrów BMK, 30 litrów zasadowej amfetaminy oraz 86 kg prekursora narkotykowego - Apaanu, ustalono, iż Paweł N. działał również w tamtym okresie w strukturach grupy produkującej amfetaminę.

Wobec kierownika grupy Pawła N. na poczet grożącego mu przepadku równowartości korzyści majątkowej w kwocie ponad 2 milionów złotych prokurator zajął dwa mieszkania o powierzchni około 50 m.kw i 44 m.kw., które zostały nabyte przez osobę najbliższą, a w toku śledztwa nie obalono domniemania iż zostały one nabyte z legalnych źródeł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.