Ponownie uruchomiona została bezpośrednia obsługa klientów przez Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Boguchwale, Kasę, Referat Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego. Dodatkowo utworzone zostało stanowisko do obsługi klientów przez pracowników pozostałych referatów.
Jakiś czas temu w artykule: Boguchwała. Zmiany w Urzędzie Miejskim pisaliśmy o zamknięciu Urzędu Miejskiego w Boguchwale. Dziś wiemy już, że Urząd powoli wraca do pracy.

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym wejście do Urzędu Miejskiego, placówki pocztowej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej możliwy jest tylko głównym wejściem po uprzednim zdezynfekowaniu dłoni, oraz obowiązkowo zasłaniając usta i nos.

- Przypominamy, iż przy stanowisku obsługi może przebywać tylko jedna osoba. Prosimy o zachowanie 1,5 m odstępu od innych osób- czytamy w oświadczeniu.

Wszelkie sprawy dotyczące ewidencji ludności, pomocy społecznej, a także te związane z decyzjami o warunkach zabudowy lub związanych z zakresem planowania przestrzennego, wydawania zezwoleń drogowych, a także środowiskowych można załatwić drogą telefoniczną, e-mailową oraz poprzez platformę ePUAP.

Wszelkie obowiązujące druki lub wzory wniosków dostępne są na stronie:https://bip.boguchwala.pl/