Pełniącym obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie został Janusz Ławiński. Zastąpił na tym stanowisku Marka Wiatera.
Z informacji przekazanych przez Tomasz Leyko, rzecznika Marszałka Województwa podkarpackiego, wynika, że nowym pełniącym obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 będzie Janusz Ławiński. Zastąpił on na tym stanowisku Marka Wiatera.

Kulisy odwołania

Marek Wiater podjął się kierowania placówką w trudnym dla niej czasie. Szpital był w czasie restrukturyzacji, część personelu była na kwarantannie lub izolacji z powodu koronawirusa, były także prowadzone wielomilionowe inwestycje.

Dodatkowo pojawiały się oskarżenia pod zarzutem ówczesnej szefowej Kliniki Okulistyki, dr Anety Lewickiej-Chomont. Kilkunastu lekarzy zarzucało jej m.in. mobbing, a także szereg nieprawidłowości w związku z personelem. Napisano w tej sprawie pismo do Marszałka Ortyla, w którym poproszono o zmianę szefa kliniki.

Sprawą miał zająć się także dyrektor Marek Wiater, który obiecał powołać m.in. komisję. Do niczego takiego jednak nie doszło, a ówczesna szefowa Kliniki pozostała na swoim miejscu.

Dyrektor szpitala zmieniony

Jednak podczas poniedziałkowego posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego doszło do zmiany pełniącego obowiązki dyrektora Szpitala. Powierzono je Januszowi Ławińskiemu. Dotychczas był on kierownikiem Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej w placówce.

- W związku z sytuacją panującą w placówce, a także z uwagi na potrzebę wprowadzenia zmian w jej funkcjonowaniu, zarząd województwa uznał, że szpitalowi potrzebne jest nowe spojrzenie na jego działalność. Dlatego członkowie zarządu zdecydowali o odwołaniu pana Marka Wiatera z funkcji dyrektora szpitala - czytamy w oświadczeniu na stronach Samorządu Podkarpackiego.

Jednak docelowo zarząd województwa planuje ogłosić konkurs na stanowisko nowego dyrektora tejże placówki.