Pracowicie koniec roku 2020 roku spędził Wiesław Buż, jedyny poseł Lewicy na Podkarpaciu. W Lesku otworzył nowe biuro poselskie, w Ustrzykach Dolnych wziął udział w sesji Rady Miejskiej, a także spotkał się z rodziną pogorzelców z Krościenka. - Mam dla nich dobrą nowinę, udało mi się załatwić częściowe pokrycie kosztów blachy na nowy dach – mówi poseł.
Pożar, który wybuchł w sobotę 19 grudnia 2020 r., zniszczył dach i część domu sześcioosobowej rodziny z Krościenka. Jak czytamy na stronie zrzutka.pl - - Małżeństwo Maria i Łukasz wraz z dwoma synami 10-letnim i 1,5 rocznym, w krótkiej chwili stracili dach nad głową, stabilizację i bezpieczeństwo. W domu zamieszkiwali wraz z babcią i bratem.

Straty oszacowano na 50 tys. złotych. - Mieszkańcy sołectwa pomagają, jak potrafią, zorganizowali aukcje oraz zbiórkę w internecie, ale potrzeby wciąż są ogromne - mówi Aleksandra Ziembicka, sołtys Krościenka. W akcje pomocy włączył się również Wiesław Buż, jedyny podkarpacki poseł Lewicy.

Poseł przywiózł z sobą rzeczy, które przekazał pogorzelcom, wśród nich są iPad do nauki dla 10-letniego syna państwa Papadymitriu oraz komplet pościeli, słodycze dla dzieci i inne upominki.
Wiesław Buż obiecał też pomoc w partycypacji kosztów odbudowy pokrycia dachu. - Udało mi się skontaktować z firmami Śrubres Rzeszów i Limblach Zaczernie, które również obiecały częściowe pokrycie kosztów zakupu i przygotowania blachy - mówi W. Buż.

Poseł Lewicy zapewnia, że na początku nowego roku blacha zostanie dostarczona do Krościenka.

Rodzinę Papadymitriu można wesprzeć, wpłacając datek na remont ich domu za pośrednictwem portalu www.zrzutka.pl/rajtuz

Wizyta u samorządowców

W Lesku poseł spotkał się z Burmistrzem Miasta i Gminy Adamem Snarskim. - Rozmawialiśmy o najważniejszych celach samorządu. Poinformowałem o otwarciu powiatowego biura Nowej Lewicy w Lesku oraz zaproponowałem lokalne i parlamentarne formy współpracy - podkreśla W. Buż.

Podobne spotkanie poseł odbył w Ustrzykach Dolnych z tamtejszym burmistrzem Bartoszem Romowiczem. - Wziąłem udział w części posiedzenia sesji Rady Miejskiej Ustrzyk Dolnych i złożyłem samorządowcom i mieszkańcom życzenia noworoczne oraz podziękowania za współpracę - mówi Wiesław Buż.

Biura poselskie w całym województwie

Biura jedynego na Podkarpaciu posła Lewicy znajdują się w Rzeszowie, Kolbuszowej, Nisku, Mielcu, Jarosławiu, Ustrzykach Dolnych i Lesku.

W każdym z nich mieszkańcy mogą spotkać się z posłem po uprzednim umówieniu się za pomocą nr telefonu 606 399 511 lub maila wieslaw.buz.bp.rzeszow@gmail.com.

Na potrzeby mieszkańców otwarci są również pracownicy i asystenci społeczni. Ich aktualną listę znajdziemy na stronie Sejmu RP - Pomagam w trudnych chwilach. LEWICA ma serce i niesie pomoc - mówi Wiesław Buż.