Port Lotniczy Jasionka-Rzeszów, podobnie jak inne lotniska dotkliwie odczuł pandemię koronawirusa. W 2020 lotnisko obsłużył ponad 230 tys. pasażerów, czyli o 70 proc. mniej osób, niż w 2019 roku.
W 2020 roku kierunkiem najczęściej wybieranym przez pasażerów, korzystających z lotniska w Jasionce była trasa Warszawa-Rzeszów, na której podróżowało blisko 70 tysięcy osób. Nowością w ofercie lotów krajowych były bezpośrednie loty do Gdańska i Szczecina. Wśród kierunków zagranicznych największą popularnością tradycyjnie cieszyły się loty do stolicy Wielkiej Brytanii, obsługiwane przez linie Ryanair. Na pokładach Boeingów 737-800 na trasie z Rzeszowa na lotnisko Stansted poleciało blisko 40 tys. osób, zaś do podlondyńskiego Luton prawie 20 tys. Łącznie na wszystkich kierunkach Ryanair przewiózł blisko 140 tys. pasażerów.

- W minionym, najtrudniejszym w historii branży lotniczej, roku byliśmy skoncentrowani przede wszystkim na utrzymaniu płynności finansowej spółki i optymalizowaniu kosztów jej działalności. Równocześnie analizowaliśmy nowe możliwości rozwoju, bo czas pandemii to czas głębokich zmian na rynku, które chcemy wykorzystać - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

- Ważnym wydarzeniem wieńczącym 2020 rok było pojawienie się w Jasionce linii Wizz Air i inauguracja połączenia z Eindhoven. Pasażerowie przyjęli też z zadowoleniem nowe wakacyjne trasy zaoferowane przez LOT, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie letnim wraz z przewoźnikami zaproponujemy równie ciekawą ofertę - dodaje Adam Hamryszczak.

- Niestety pierwszy kwartał 2021 roku będzie dla nas równie trudny jak poprzednie miesiące, gdyż regularny ruch lotniczy został znacznie ograniczony w efekcie restrykcji wprowadzanych przez poszczególne kraje w związku z pandemią COVID-19. Liczymy, że ten negatywny trend odwróci się wraz z początkiem sezonu letniego, dlatego prowadzimy intensywne rozmowy z przewoźnikami. Przygotowujemy się też do realizacji inwestycji niezbędnych dla dalszego rozwoju lotniska - podkreślił Adam Hamryszczak.

W roku 2020 z lotniska w Jasionce poszczególni przewoźnicy obsługiwali następujące trasy:
- LOT – Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Zadar, Barcelona, Saloniki, Burgas;
- Ryanair – Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin;
- Lufthansa – Monachium;
- Wizz Air – Eindhoven.