Mimo obowiązujących obostrzeń jeden z przedsiębiorców w Rzeszowie otworzył swój biznes, ten sam krok zapowiadają kolejni. Stolica Podkarpacia dołączy do "Góralskiego Veta" ?
Kolejni przedsiębiorcy w kraju mimo obowiązujących obostrzeń z powodu koronawirusa zapowiadają otwarcie swoich biznesów. Powód jest najczęściej ten sam: - Dajcie nam żyć i normalnie pracować. My tego lockdownu po prostu nie przetrwamy - czytamy we wpisach na forach społecznościowych.

Jako pierwsi górale

Swoją walkę z obecnie obowiązującymi przepisami zapowiedzieli podhalańscy górale. Na dzisiejszej konferencji prasowej Sebastian Pitoń, inicjator akcji "Góralskie Veto" zapowiedział otwarcie kilkuset restauracji, pubów, restauracji, kawiarni, hoteli, a także stoków już od 17 stycznia.

- Nasza determinacja do otwarcia biznesów wynika z obawy o nadchodzące miesiące, które każdego roku były wypełnione intensywną pracą i czerpaniem największych zysków. Ta akcja po 17 stycznia może stać się akcją o charakterze ogólnopolskim, która zrzeszy przedsiębiorców w przeciwdziałaniu gospodarczym konsekwencjom pandemii - mówił Sebastian Pitoń na zwołanej dziś konferencji prasowej.

Inicjator akcji mówi także, że wraz z kilkoma kancelariami prawnymi przygotowują obronę prawną przed konsekwencjami naruszenia rządowych obostrzeń, które jeszcze mocniej mogą uderzyć w przedsiębiorców.

Rzeszów także się włączy?

Podobną akcję zapowiadają właściciele pubów i restauracji w Rzeszowie. Na świeżo powstałej grupie w mediach społecznościowych czytamy wpisy internautów, którzy wprost się dopytują: - Jakie knajpy funkcjonują w podziemiu? Bo że niektóre funkcjonują, to swego rodzaju tajemnica poliszynela. Zainteresowani wiedzą, ale oficjalnie cała branża gastronomiczna pracuje wyłącznie na wynos - czytamy we wpisie na jednej z grup.

W Rzeszowie już jeden z przedsiębiorców, mimo obowiązujących obostrzeń, otworzył swój biznes. Jest to Icfkarting Rzeszów.

- Dostajemy od Was sporo pytań odnośnie dostępności naszego obiektu i jest nam miło poinformować Was ,że jutro 9 stycznia OTWIERAMY. Icfkarting Rzeszów będzie działać zgodnie ze wszystkimi obostrzeniami związanymi z rozporządzeniem z dnia 21 grudnia 2020. Będziemy otwarci od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-22.00 oraz w weekendy od 12:00 do 22:00 - czytamy na stronie profilu społecznościowego firmy.

Podobną akcję zapowiada jeden z pubów na rynku, Soda. Zapowiada on otwarcie z powodu zebrania partii politycznej: Otwieramy - w nowej postaci. Zapraszamy na spotkanie organizowane przez partie sympatyków Konfederacja oraz STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW. Weźcie udział w ruchu partyjnym! Już w piątek 15 stycznia od 18:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie. Każdy członek wydarzenia przy wejściu proszony będzie o wypełnienie deklaracji wstępu do partii Strajku Przedsiębiorców. Deklaracje należy mieć cały czas przy sobie oraz nie zgubić jej do kolejnego spotkania. Dokument tożsamości - niezbędny - czytamy we wpisie pubu na profilu społecznościowym.

Taką samą deklarację zapowiada jedna z właścicielek rzeszowskiej restauracji. - Przez tę pandemię, i związane z nią obostrzenia nasze dochody spadły nawet o 80 proc. Jeśli inni się otworzą to jak tak samo. Nie zamierzamy bezczynnie czekać, aż będziemy musieli zamknąć nasze biznesy z powodu bankructwa - mówi jedna z właścicielek restauracji.