W weekend w czterech szpitalach na Podkarpaciu łącznie 902 osób zostanie zaszczepionych z tzw. grupy "0". Władze województwa chcą tym samym przyspieszyć akcję szczepień wśród medyków.
Trwa „Biała sobota” w wojewódzkich szpitalach. W celu przyspieszenia procesu szczepień w grupie 0 dzisiaj można było przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19 . Podczas „Białej soboty” członkowie personelu medycznego byli szczepieni w dwóch placówkach w Rzeszowie, a także w Krośnie, w Przemyślu i w Tarnobrzegu.

Łącznie planowano zaszczepić 782 osoby przez 14 zespołów. W szpitalu w Krośnie 2 grupy mają również pracować w niedzielę. W Klinicznym Szpitalu nr 1 w Rzeszowie zaplanowano zaszczepienie 160 osób, w „Dwójce” 100 osób. W Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie do pracy przygotowanych było aż 7 zespołów. Pięć z nich szczepi dzisiaj prawie 300 osób, dwa mają pracować jutro. W Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu

Przemyślu szczepionkę przeciw Covid-19 przyjmie 180 osób, a w tarnobrzeskim Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej 48 osób.

- Jeśli doliczymy planowane szczepionki na niedzielę, to łącznie w weekend zaszczepione zostaną 902 osoby - dodaje Tomasz Leyko.

Dzisiaj liczba osób zaszczepionych na Podkarpaciu wyniosła 1586. Więcej o tym raporcie przeczytacie Państwo tutaj: Szczepienia na Covid-19 na Podkarpaciu [sobota, 16.01.2020]