Prawie 800 paczek usiłował przemycić przez polsko- ukraińską granicę 34- letni mężczyzna. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Medyki z pomocą owczarka Cedra.
Funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy, którego kierowca stawił się do odprawy na kierunku wjazd do Polski.

Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze z pomocą psa Cedra, wykryli liczne skrytki, w których ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy. Część nielegalnego towaru schowana była także w kole zapasowym. Rynkowa wartość zatrzymanych papierosów sięga 12 tys. złotych.

Do wszczętego przeciwko kierowcy postępowania zatrzymane zostały papierosy oraz samochód. Jedną z konsekwencji przemytu jest także skierowanie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju.

Cedra od ponad 5 lat wspomaga pracę funkcjonariuszy KAS na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy. Energiczny i żywiołowy owczarek belgijski ma na swoim koncie wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami.