Dziś na stacji Chałupki Dębniańskie, gmina Grodzisko Dolne, woj. podkarpackie (linia Stalowa Wola – Przeworsk) o godzinie 5:30 na tor, którym miał przejeżdżać pociąg PKP Intercity relacji Rzeszów – Szczecin, bez zezwolenia wyjechała z sąsiedniego toru lokomotywa spalinowa. Na jej tył najechał skład osobowy.
Nikt nie zginął, lekko rannych jest 3 podróżnych oraz 2 maszynistów. Potrzebującym udzielona została pomoc. Dla podróżnych pociągu relacji Rzeszów – Szczecin (podróżowało 20 osób) zapewniono przejazd autobusami do Warszawy.

Ze stacji Lublin, zgodnie z trasą pociągu IC Górski relacji Rzeszów – Szczecin, uruchomiono skład zastępczy. Komisja ustali co było przyczyną wyjechania lokomotywy na tor, którym przejeżdżał skład Intercity.

Ruch na trasie w kierunku Stalowej Woli i Przeworska obecnie jest wstrzymany.

Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządy infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch na linii Stalowa Wola – Przeworsk. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów i komunikacji zastępczej są podawane na stacjach i przystankach.

Do godz. 10 przez stacje miały przejechać 3 pociągi.

[Aktualizacja 9.28]
O godz. 9.00 wznowiono ruch pociągów przez stację Grodzisko Dolne linii Stalowa Wola – Przeworsk. Podróżni na tej trasie nie będą już korzystać z komunikacji zastępczej. Zmiany dotyczyły tylko dwóch pociągów.

Dla podróżnych pociągu relacji IC Górski relacji Rzeszów – Szczecin (podróżowało 20 osób) zapewniono przejazd autobusami do Warszawy. Z Lublina do Szczecina uruchomiono w trasie pociągu IC Górski skład zastępczy.


Dziś na stacji Grodzisko Nowe woj. podkarpackie (linia Stalowa Wola – Przeworsk) o godzinie 5:30 na tor, którym miał przejeżdżać pociąg PKP Intercity relacji Rzeszów – Szczecin, bez zezwolenia wyjechała z sąsiedniego toru lokomotywa. Na jej tył najechał skład osobowy.

Nikt nie zginął, opieki wymagała jedna osoba. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia specjalna komisja.~petrus

26-02-2021 21:44

Komentarz usunięty przez moderatora.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.