Do 15 kwietnia rzeszowski magistrat czeka na oferty projektowe związane z remontem III Liceum Ogólnokształcącego. Według planów budynek ma przejść gruntowną modernizację.

Budynek III LO czeka gruntowna przebudowa

Z końcem marca 2021 r., rzeszowski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji III Liceum Ogólnokształcącego. Zarówno budynek, jak i tereny wokół czekają gruntowne zmiany.

W dokumentacji czytamy, że wykonawca będzie odpowiedzialny m.in. za zaprojektowanie remontu elewacji, samego wejścia do budynku, czy modernizacji instalacji elektrycznych.

W budynku mają zostać także wymienione podłogi, drzwi i okna. Gruntowna naprawa czeka również klatkę schodową.

Przebudowy doczekają się także łazienki ,czy co niektóre starsze sale dydaktyczne. Remontu doczeka się też sala gimnastyczna.

Dodatkowo w części południowo-wschodniej mają powstać nowe łazienki i sale zajęć.

Na oferty magistrat czeka do 15 kwietnia

Jednak to nie koniec zmian. Modernizację przejdą także tereny wokół szkoły. Według planów wyremontowane mają zostać chodniki oraz ogrodzenie. Wymieniona zostanie nawierzchnia na placu manewrowym.

Potencjalny wykonawca, oprócz samego projektu, będzie musiał stworzyć także kosztorys. Ponadto firma będzie musiała przygotować inwestycję do zgłoszenia robót budowlanych, uzgodnień, decyzji i opinii niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania.

Na oferty miasto czeka do 15 kwietnia br. Zatem wykonawcę poznamy najprawdopodobniej jeszcze przed weekendem majowym. Według planów projekt powinien powstać w ciągu 100 dni od dnia podpisania umowy.