Za pierwszym razem nie udało się wyłonić firmy, która zaprojektowałaby przebudowę ul. Powstańców Listopadowych. Po remoncie ma być ona m.in. znacznie poszerzona, dobudowane zostaną także nowe chodniki.
Przypomnijmy, pod koniec zeszłego roku Rzeszów ogłosił pierwszy przetarg na zaprojektowanie przebudowy ul. Powstańców Listopadowych. Wówczas do przetargu stanęły dwie firmy: Biuro Usług inwestycyjnych w Rzeszowie oraz Alfa projekt z Wrocławia.

Dwie oferty, ale wszystkie za wysokie

Wtedy na tę inwestycję miasto planowało wydać maksymalnie 250 tys. zł. Ale po otwarciu ofert okazało się, jak to zwykle bywa w przypadku tego typu inwestycji, że obie oferty znacznie przekraczają planowane koszty.

Firma z Rzeszowa zaproponował bowiem kwotę rzędu 388 065 zł, z kolei ta z Wrocławia chciała wsiąść za wykonanie dokumentacji projektowej 982 770 zł.

Jednak tym razem rzeszowski magistrat nie był tak chętny do dokładania pieniędzy na inwestycję, i unieważnił przetarg.

Urząd miasta robi drugie podejście. Uda się tym razem?

W piątek 23 kwietnia br., miasto postanowiło powziąć kolejną próbę, która będzie miała na celu wyłonienie projektanta. W dokumentacji czytamy, że wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie przebudowy ok. 1,5 km łącznika al. Armii Krajowej z ul. Wieniawskiego.

W założeniach ma to być droga o łącznej szerokości 6 metrów. Ponadto po jednej ze stron ma powstać nowy chodnik, oświetlenie, odwodnienie, zjazdy oraz skrzyżowania z istniejącymi drogami.

Wykonawca będzie musiał zdobyć niezbędne decyzje administracyjne, w tym decyzję ZRID, potrzebne do tej inwestycji.

Na oferty od wykonawców rzeszowski magistrat czeka do 5 maja, zaś firma, która wygra przetarg, będzie miała 15 miesięcy na zaprojektowanie inwestycji.