Funkcjonariusze ustalili przyczyny i wszystkie aspekty postrzelenia z dnia 10 maja 2021 roku. Ofiarą był mieszkaniec Mielca. Zatrzymano w tej sprawie 3 podejrzanych.

Strzelanina w Mielcu – ranny 50-letni mężczyzna


W ubiegłym tygodniu, 10 maja, doszło do strzelaniny na Al. Niepodległości w Mielcu. 50-letni mężczyzna został zraniony strzałem z broni pneumatycznej. Pracujący na miejscu policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. Wszyscy są mieszkańcami Mielca. Ataku na starszym mężczyźnie dokonało dwóch 21-latków wraz z jednym 36-latkiem.

Jak się jednak okazało podczas przeszukania narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia to nie jedyne ich przewinienie. W odzieży jednego z młodszych mężczyzn funkcjonariusze znaleźli substancje odurzające. Co więcej, w samochodzie, którym poruszał się 36-latek policjanci zabezpieczyli trzy jednostki broni pneumatycznej. Natomiast podczas przeszukania jego mieszkaniu odkryli także duże ilości:

  • marihuany,

  • amfetaminy,

  • tabletek ekstazy,

  • LSD.


Przebieg strzelaniny-wynik głupich zabaw?


Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających policjanci ustalili, że z broni należącej do 36-latka, w tamtym momencie strzelał jego 21-letni znajomy. Nie celował on jednak do poszkodowanego 50-latka. Była to zabawa polegająca na strzelaniu do puszek. Taką rozrywkę zorganizowali sobie mężczyźni w mieszkaniu jednego z nich. Jednak jeden ze śrutów trafił i zranił 50-letniego przechodnia.

Konsekwencje strzeleckie rozrywki w mieleckim mieszkaniu


Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić oskarżonym zarzuty. Najstarszy z nich odpowie za posiadania znacznych ilości narkotyków. To samo oskarżenie dotyczy także jednego z 21-latków. Natomiast ich znajomy usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia ciała 50-letniego mężczyzny.

Na wniosek policjantów, popartych przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec 36-letniego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu. To właśnie w jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli 3 jednostki broni i znaczną ilość narkotyków. W tym czasie prokuratura z Mielca wciąż prowadzi dalsze czyn nosić wyjaśniające.