W towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego, Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Wojewody Ewy Leniart, p.o. Prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak oraz szef GDDKiA w Rzeszowie podpisali list intencyjny dotyczący realizacji nowego odcinka DK 97. Przy okazji padło też kilka słów na temat zbliżających się wyborów.
List intencyjny podpisali p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak oraz Bogdan Tarnwaski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

W dokumencie tym panowie zadeklarowali wolę współpracy w zakresie realizacji inwestycji publicznej jaką jest budowa nowego przebiegu drogi krajowej nr 97 od okolic granicy administracyjnej Rzeszowa do drogi krajowej nr 94. Chodzi oczywiście o tzw. drogę południową, która połączy rondo 9 Dywizjonu Piechoty z ul. Sikorskiego.

Dzięki tej inwestycji możliwe będzie stworzenie nowego systemu komunikacyjnego oraz transportowego wokół Rzeszowa, a także wyprowadzenie z niego ruchu tranzytowego w kierunku północno-wschodnim - mówił Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Planowana inwestycja w dużym stopniu pozwoli odciążyć zatłoczone centrum Rzeszowa. Ruch zmniejszy się przede wszystkim na ulicy Lwowskiej, która częściowo jest drogą krajową nr 94. - Nowo połączenie z pewnością pozwoli kierowcom ominąć zakorkowane rondo Pobitno, a także lokalne ulice na intensywnie rozbudowujących się osiedlach takich jak Wilkowyja i Pobitno, w regionie ulic jak np. Bałtycka - dodawała Ewa Leniart.

Teraz analizom zostanie poddanych pięć wstępnych wariantów przebiegu planowanej budowy DK97. Poszczególne rozwiązanie zostaną poddane analizie pod kątem środowiskowym, technicznym, ekonomicznym oraz społecznym.

Więcej o planowanych inwestycjach w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse

Jarosław Kaczyński: Ewa Leniart jest jednym kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa

Na konferencji prasowej obecny był także sam Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przyjechał dziś na Podkarpacie na spotkanie z członkami lokalnych struktur partii, ponieważ na początku lipca zbliża się kongres tej partii. Więcej o tej wizycie pisaliśmy tutaj: Znamy pierwsze szczegóły wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Rzeszowie

Przy okazji Jarosław Kaczyński odniósł się także do zbliżających się wyborów na prezydenta Rzeszowa. I tu spotkało nas spore zaskoczenie. Do tej pory była prowadzona taka narracja, że Ewa Leniart startuje z własnego komitetu, przy wsparciu lokalnych struktur swojej macierzystej partii.

Tymczasem słowa prezesa PiS wybrzmiały w taki sposób, że wojewoda jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości. - Z całą mocą chcę bardzo mocno podkreślić, bo są pewnego rodzaju nieporozumienia w tej sprawie, że pani Ewa Leniart, jest kandydatem PiS. Chcę, żeby to było jasne dla każdego - mówił Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński


Prezes PiS podkreślił także, że wojewoda jest gwarantem nie tylko dobrej kontynuacji w Rzeszowie, ale także daje zapewnienie, że znikną te wszystkie złe zjawiska, które mieszkańcom miasta już od jakiegoś czasu się nie podobały.