W dniu o znaczącej dacie, w piątek 13 sierpnia policjanci w całym kraju będą brać udział w kolejnej akcji „Prędkość”. Ma ona na celu sprawdzenie, czy kierowcy nie łamią przepisów i ograniczeń panujących na polskich drogach.

Metody pomiaru prędkości


Policjanci dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kontrolują szczególnie miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED. Ich zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Po raz kolejny w promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym włączyła się również firma Screen Network S.A. Przedsiębiorstwo to rozmieściło ekrany LED m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych. Wyświetlają one spot, którego hasłem przewodnim jest: „Zwolnij i żyj!”.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.