Do dramatycznego pościgu doszło w środę. Mężczyzna próbował uciec samochodem przed policyjną kontrolą. Uciekinierem okazał się 26 letni mężczyzna, który był pod wpływem narkotyków.

Młodociany rajdowiec z Trzciany


Policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili kontrole w Trzcianie. Jadący w kierunku patrolu volkswagen nagle zawrócił i pospiesznie odjechał. Policjanci ruszyli w pościg, wydając polecenie do zatrzymania za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca volkswagena nie reagował na sygnały, a swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zjeżdżał na przeciwległy pas oraz spychał wyprzedzane pojazdy z jezdni. Kierujący próbował także zepchnąć z drogi radiowóz!

W Dąbrówce Osuchowskiej golf zatrzymał się, jednak kiedy policjanci do niego podbiegli. Wtedy kierujący znów próbował ruszyć. Funkcjonariusze zabrali mu jednak kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę.

W samochodzie „naćpanego” kierowcy jechała nieletnia!


W volkswagenie znajdowały się 3 osoby. 26-letni kierowca oraz 21-letni pasażer i 15-letnia pasażerka. 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego nie posiadał uprawnień do kierowania.
Alkomat wskazał, że kierowca był trzeźwy, natomiast badanie urządzeniem do wykrywania narkotyków w organizmie, dało wynik pozytywny. Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ujawnili również susz roślinny w woreczku strunowym.

Zarówno kierowca, jak i 21-letni pasażer, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.