Rzeszowski ratusz już po raz drugi unieważnił przetarg na projekt nowej remizy dla OSP Wilkowyja-Rzeszów. Powód był ten sam co poprzednim razem.
Przypomnijmy, rzeszowski ratusz już dwa razy ogłaszał przetarg na zaprojektowanie nowej remizy dla OSP Rzeszów-Wilkowyja. Za pierwszym razem trzeba go była jednak unieważnić, ponieważ oferty złożone przez wykonawców były stanowczo za wysokie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Strażacy z OSP Wilkowyja w Rzeszowie muszą poczekać na budowę remizy

Fiasko ponownej próby wyłonienia wykonawcy projektu

Jednak Urząd Miasta Rzeszowa nie dał za wygraną i ponownie spróbował znaleźć firmę, która była gotowa wykonać projekt nowej remizy dla OSP Wilkowyja.

I tym razem do przetargu stanęły dwie firmy, jednak ich oferty ponowne przekraczały zakładane przez ratusz koszty. Tańsza z nich opiewała na kwotę blisko 65 tys. zł, podczas gdy rzeszowski ratusz chciał przeznaczyć na tę inwestycję 42 593,06 zł.

Ponownie więc władze nie zamierzały dokładać brakujących pieniędzy na tę inwestycję, wobec czego zdecydowano się na unieważnienie przetargu. Na razie nie wiadomo, czy będzie trzecia próba.

W dokumentacji przetargowej czytamy, że nowy budynek ma powstać przy ulicy Olbrachta. Oferta ma zawierać opracowanie koncepcji budowy budynku, wraz z zagospodarowaniem terenu.

Wykonawca będzie także odpowiedzialny za stworzenie wizualizacji przestrzennej budynku. Wraz z projektem musi on także dostarczyć decyzję pozwolenia na budowę oraz realizację robót budowlanych.

Zamówienie obejmuje również wykonanie niezbędnych instalacji, które miały posłużyć pracy ochotniczej straży pożarnej, w tym hydrant wewnętrzny. Wykonawca musi też uwzględnić wykopanie instalacji fotowoltaicznej z panelami, która ma być wyposażona w system zarządzania fotowoltaiką.