W przyszłym tygodniu jedna z pracowni architektonicznych w Rzeszowie zorganizuje prezentacja projektu i dyskusja publiczna wokół nowego dworca PKS. Mają na niej paść także założenia inwestycji.
Przypomnijmy, w czerwcu na zaledwie parę dni przed wyborami prezydenckimi w Rzeszowie władze ratusza poinformowały o tym, że Marek Bajdak usiadł do rozmów z władzami spółki PKS na temat powstania w mieście nowego dworca. Budowa nowego była wyceniania wówczas na około 100 mln zł.

- Ten obszar, który zostanie skierowany do dalszego procedowania, będzie przedmiotem rozmów pomiędzy nowym prezydentem a właścicielem terenu. Ustalenia będą dotyczyć możliwości korzystania przez miejskie autobusy z nowej infrastruktury, którą chce wybudować PKS - chodzi głównie o przystanki. Drugą kwestią do doprecyzowania jest sposób i zakres korzystania przez miasto z budynków znajdujących się na działce PKS-u - zabytkowych magazynów kolejowych. Porozumieliśmy się ogólnie – teraz trzeba dopiąć szczegóły - mówił prezydent Marek Bajdak.

Rzeszowska pracownia architektoniczna ma pomysł na nowy dworzec PKS

Teraz swój na budowę nowego obiektu ma jedna z pracowni architektonicznych w Rzeszowa, MWM Architekci.

- Teren pomiędzy ul. Grottgera a torami kolejowymi, gdzie od lat znajduje się dworzec autobusowy PKS oraz dawne składy węgla i magazyny kolejowe, pomimo centralnego położenia od wielu lat, ze względu na nieuporządkowane sprawy własnościowe, nie mógł doczekać się rewitalizacji, która trwale zmieniłaby tą zaniedbaną, choć położoną w ścisłym centrum część Rzeszowa - uważają władze pracowni.

Firma w przyszłym tygodniu chce pochwalić się swoim pomysłem na projekt, a następnie zorganizować dyskusję publiczną. Planowana jest ona na środę 13 października w Hotelu Ambasadorskim. Start o godz. 11.

~Marek

22-12-2021 22:24 5 2

Widać, że projektanci zadbali o dochody właścicieli kompleksu . Mają w nosie podróżnych i przewoźników. Ohyda a nie centrum.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.