Polskie i zagraniczne gwiazdy oraz pokaz solidarności z Białorusinami - to z tym będzie się wiązać tegoroczny koncert główny w ramach ESK 2020 na Podpromiu. Nie zabrakło także obostrzeń sanitarnych.
Tegoroczny koncert główny na hali Podpromie w ramach Europejskiego Stadionu Kultury 2020 był wyjątkowy z kilku powodów. Po raz pierwszy odbył się on nie na stadionie miejskim, ale w przestrzeni zamkniętej i na wydarzeniu obowiązywały liczne obostrzenia sanitarne. Sam koncert odbył się także w 50-lecie twórczości Krzysztofa Cugowskiego oraz dniu jego 70 urodzin.

Dwie ważne rocznice dla Cugowskiego

Koncert główny był z pewnością ważny dla Krzysztofa Cugowskiego, jednego z byłych liderów Budki Suflera. Artysta obchodzi bowiem 50-lecie twórczości. Publiczność odśpiewała mu także uroczyste 100-lat z okazji 70. urodzin.

Z artystą wystąpili także gitarzysta Jacek Królik, Robert Kubiszyn (bas), Cezary Konrad (perkusja) oraz Tomasz Kałwak (klawisze).

Następnie na scenę wkroczyli takie gwiazdy jak Ania Dąbrowska i Sirusho (Armenia), Sorry Boys i Nino Katamadze (Gruzja), Miuosh i GO A (Ukraina) oraz Nosowska i PVNCH (Ukraina).

Solidarność z Białorusinami

Na wydarzeniu nie zabrakło także akcentów, które pokazywały poparcie dla obecnych działań Białorusinów w walce z Łukaszenką. Pokazała to szczególnie Ania Dąbrowska w piosence ,,Nigdy więcej nie tańcz ze mną". Artystka zaśpiewała także jeden ze swoich największych przebojów, "Porady na zdrady", razem z armeńską wokalistką Sirusho.

Po raz kolejny swój talent zaprezentowała także Katarzyna Nosowska. Pokazała ona swoje umiejętności raperskie razem z ukraińskim zespołem PVNCH. Na początku zaśpiewała ona "Mówiła mi mama". Następnie z polskim raperem, Miuosh, wykonała kawałek pt “Joystick”. Na sam koniec koncertu z ukraiński duetem raperów, PVNCH, wykonała "Ja pas".

Liczne obostrzenia oraz wspaniałe efekty wizualizacyjne

Samo tegoroczne wydarzenie było także nietypowe ze względu na pandemię koronawirusa. Wszyscy uczestnicy byli zobowiązani do zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek. Na głównej płycie były także narysowane kwadraty, w których mogli przebywać widzowie.

Niemniej koncertowi towarzyszyły także liczne efekty wizualizacyjne. Artystom podczas występów towarzyszyły różne efekty, które wzbudziły zachwyt widowni. Organizatorzy po raz kolejny pokazali, że z roku na rok są one coraz lepsze oraz trafiają na odpowiedni klimat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.