W piątek 26 listopada o godzinie 19.00 w Hotelu Falcon w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy Charytatywny Ostatkowy Bal Andrzejkowy „Filip pod skrzydłem Anioła” orgaznizowany przez Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła.
Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny, rozrywkowy i biznesowy. Podczas wieczoru odbędzie się licytacja cennych przedmiotów i nietuzinkowych usług oraz kiermasz drobniejszych produktów. Całkowity dochód z Balu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małego Filipa.

Kilka słów o Filipie


Filipek Biela z Rzeszowa urodził się jako zdrowe, wesołe i kontaktowe dziecko. Niestety jego życie zmieniło się w dramat. Dwumiesięczny Maluszek uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Doznał ogromnego urazu czaszki, co spowodowało zniszczenie prawej półkuli mózgu. Ponadto złamaniu uległa noga, obiciu natomiast serce i nerki.

Lekarze ratowali jego życie przeprowadzając operację mózgu, ale nie dawali nadziei na przeżycie. Jednak Filip miał w sobie wolę życia i walczył na OIOM-ie. Cztery dni później konieczna była kolejna operacja neurochirurgiczna, mająca na celu usunięcie krwiaka przymózgowego.

Najgorsze były pierwsze dwa tygodnie po wypadku. Maluszek nie poddawał się i na przekór złym rokowaniom jego stan zaczął się poprawiać, odłączono go od respiratora. Filipek powoli dochodził do siebie, ale okazało się, że konieczna jest kolejna operacja - rekonstrukcja mózgowej opony twardej.

Operacja ta - wykonana w miejscu oddalonym o 300 km od domu - powiodła się. Okazało się jednak, że to jeszcze nie koniec problemów. Cztery tygodnie po operacji zdiagnozowano wodogłowie i konieczna była czwarta operacja - tym razem wszczepienie zastawki, również w Katowicach. Wykryto torbiel w mózgu.

Możliwe, że będzie wymagana kolejna interwencja chirurgiczna. Planowana jest też czasowa rekonstrukcja czaszki.
Zakończyła się walka o życie Filipka.

eraz rozpoczęła się walka o jego zdrowie i powrót do sprawności. Koszt rocznej rehabilitacji to 70 tysięcy złotych, a najbliższe lata to największa szansa dla Filipka, aby uzyskać jak największą sprawność.

Ostatkowy Bal Andrzejkowy to przede wszystkim akcja dla Filipa, ale jest to również bal, na którym będziemy bawić się wspólnie w doborowym towarzystwie przy dobrej muzyce. Oprawę muzyczną zapewni zespół Rifformacja. Menu specjalnie skomponowane na tę okazję przygotuje Szef Kuchni Restauracji "Kulisy", zaś całość wieczoru poprowadzi znakomity konferansjer Janusz Majkut.

Sponsorami i partnerami wydarzenia są:
1. SPONSOR KREATYWNY: Interactive Vision
2. SPONSORZY GŁÓWNI: Suez Izolacje Budowlane, Hotel Falcon, Mielech Adwokaci i Radcowie Prawni oraz Karko
3. SPONSORZY: Stolarstwo Wróbel, Mav Design i Centrum Druku
4. PARTNERZY: Kof Regard, Resan, Radca Prawny Dr Marta Pietras-Eichberger, E-BI, Rex Auto Sp. z o.o., Voster, Luka Kuka, PCMB
5. Patronat honorowy objął Prezydent Rzeszowa, Rzeszów Stolica Innowacji
6. Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP3 Rzeszów, Radio Via, Nowiny i Nowiny24, Rzeszow112

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w Balu do zapoznania się ze szczegółami zmieszonymi pod linkiem https://www.facebook.com/events/286355103041571 Informacje o balu można tez znaleźć wpisując na Facebook hasło: podskrzydlemaniola.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.