To będzie niezapomniana zima w Rzeszowie. Ponad 70 różnego rodzaju wydarzeń i atrakcji zaplanowano dla mieszkańców w świątecznym miasteczku, ale także na osiedlach.
- Włożyliśmy z naszym zespołem mnóstwo serca w przygotowanie pakietu zimowych wydarzeń dla mieszkańców. To ponad 70 atrakcji, które zainaugurujemy już w sobotę, kiedy w Rynku ruszy Świąteczne Miasteczko, a ulice miasta rozbłysną tysiącami kolorowych światełek. Zaplanowaliśmy nie tylko diabelski młyn i karuzelę, ale także lokale gastronomiczne i stoiska z rękodziełem, które będą oferować fantastyczne upominki bożonarodzeniowe. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na rzeszowski rynek powróci świąteczne miasteczko


Szczegóły tegorocznej akcji "Magiczna zima w Rzeszowie" miasto przedstawiło dzisiaj. Wydarzenia, które miasto opracowało wspólnie z Estradą Rzeszowską, Rzeszowskim Domem Kultury oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną rozpoczną się w sobotę.

- W Rynku ruszy miasteczko świąteczne pełne atrakcji. Będzie jak dotychczas największe. W sobotę poza uruchomieniem świątecznego oświetlenia i choinki będzie także pokaz rzeźbienia w lodzie. Z kolei w niedzielę spod fontanny multimedialnej ruszy korowód Świętego Mikołaja, który dotrze właśnie na Rynek - mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Cały plan świątecznego miasteczka w Rzeszowie znajdziecie Państwo tutaj: Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Znamy pełen program

Odbędzie się także miejska wigilia


Tradycją w Rzeszowie z okazji świąt była także miejska wigilia. Niestety, jej zorganizowanie w poprzednim roku było niemożliwe ze względów pandemicznych, podobnie jak świątecznego miasteczka. Jednak teraz ona i także wróci. Zaplanowana jest na 17 grudnia.

- Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców. Zaplanowaliśmy poczęstunek dla rzeszowian, który przygotuje Zespół Szkół Gospodarczych. Zachęcam rzeszowian, aby pomogli dotrzeć w Rynek osobom potrzebującym, sąsiadom, znajomym. Bądźmy razem w tym szczególnym czasie - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Zaplanowano także szereg innych wydarzeń kulturalnych


Z kolei Teatr Maska wystawi "Opowieść Wigilijną", a kupując w świątecznym miasteczku specjalny voucher na jego kolejną sztukę - "Zaginiony Świat" widzowie otrzymają prezent.

- W Muzeum Dobranocek będą z kolei warsztaty dla dzieci, podczas których stworzą one świąteczne postacie. Te następnie zostaną ożywione przy pomocy specjalnego programu. A w centrum handlowym Bi1 przygotowaliśmy wystawę nawiązująca do zimy i bożego narodzenia w dobranockach - dodaje Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

magiczna zima w Rzeszowie
Magiczna zima w Rzeszowie (4)


Wśród zaplanowanych atrakcji jest jeszcze mnóstwo konkursów, pokazów i warsztatów przygotowanych przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Rzeszowski Dom Kultury. W Parku Sybiraków będzie działać lodowisko o powierzchni 700 m kwadratowych, z którego uczniowie rzeszowskich szkół w określonych godzinach będą mogli korzystać bezpłatnie.