Zajęcia na WSPiA w Rzeszowie nadal będą się odbywały w trybie mieszanym. Decyzja jest warunkowa i obowiązuje przez najbliższy tydzień.
Zgodnie z komunikatem Rektora WSPiA z początku roku akademickiego zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się w formie mieszanej. Wykłady i konwersatoria w dużych grupach organizowane są zdalnie na platformie MS Teams.

W murach uczelni odbywają się tylko zajęcia warsztatowe, ćwiczenia i lektoraty, podczas których studenci podzieleni są na małe grupy zajęciowe. Zajęcia organizowane są w dużych sala wykładowych dających możliwość zachowania dystansu społecznego.

Decyzja o pozostaniu w trybie mieszanym została podjęta po konsultacjach ze Starostami wszystkich lat i kierunków studiów w WSPiA. W ich opinii zajęcia w formie stacjonarnej w małych grupach ćwiczeniowych są bezpieczną formą zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych potrzebnych w przyszłej pracy zawodowej.

W przypadku studiów niestacjonarnych forma prowadzenia zajęć dydaktycznych będzie konsultowana w najbliższą sobotę 4 grudnia 2021 r. podczas spotkania ze Starostami studiów niestacjonarnych.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa studentów oraz wykładowców wprowadzona zostaje zasada bezwzględnego obowiązku noszenia maseczek zasłaniających nos i usta w budynkach Uczelni a w szczególności podczas zajęć.

Ponad to prowadzący zajęcia będą zobowiązani do zwracania uwagi wszystkim studentom, a osoby niestosujące się do tej zasady mogą zostać wyproszone z sali wykładowej. W salach dydaktycznych są także wyznaczone miejsca, które mogą zajmować studenci tak, aby zachować bezpieczny dystans społeczny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.