Z wprowadzonego decyzją Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa bonu żłobkowego w ubiegłym roku korzystało regularnie ponad pół tysiąca dzieci. Aby móc z niego nadal korzystać konieczne jest złożenie wniosku o przedłużenie świadczenia.
Rzeszowski Bon Żłobkowy ma na celu częściowe pokrycie opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym. Wprowadzenie takiego świadczenia to pomysł Konrada Fijołka, który został przedstawiony jeszcze w trakcie trwania kampanii wyborczej.

- Przed wyborami rozmawiałem o tym pomyśle z wieloma mieszkańcami Rzeszowa, a także z właścicielami niepublicznych żłobków. Wszyscy o tym rozwiązaniu wypowiadali się pozytywnie. Dlatego od razu, tuż po wyborach, rozpoczęliśmy przygotowania do wprowadzenia takiego bonu. Udało się to zrobić już w sierpniu - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Od września 2021 roku rodzice mogli składać wnioski o przyznanie świadczenia. W sumie w 2021 roku z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego regularnie korzystało 530 dzieci. Aby przedłużyć możliwość korzystania z bonu o następne cztery miesiące należy złożyć kolejny wniosek.

Przypominamy, że z bonu żłobkowego skorzystać mogą osoby zamieszkujące wraz z dziećmi na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni - rodzice preadopcyjni, rodziny zastępcze niezawodowe), podlegające właściwości rzeszowskiego urzędu skarbowego, którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą.

Ze świadczenia tego skorzystać mogą także studenci studiów dziennych, osoby uczące się w trybie stacjonarnym, czy też osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne. Bon przysługuje w maksymalnej wysokości 300 zł miesięcznie.

Formularze wniosków o ustalenie prawa do Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 (Sala Obsługi Mieszkańców) oraz na stronie internetowej Ośrodka: www.mopsrzeszow.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.