- Skrzyżowanie ulic Starzyńskiego/Brydaka to idealne miejsce do budowy na naszym osiedlu Pumptrack'u - przekonuje Mateusz Maciejczyk, przewodniczący Rady Osiedla Baranówka. Projekt tego typu toru zostanie zgłoszony do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.
Rzeszowski Budżet Obywatelski zbliża się wielkimi krokami, od 24 września do 30 września będzie można składać projekty. Następnie będziemy mieli czas na głosowanie. Wyniki zostaną ogłoszone na początku listopada.
Wiedzą o tym aktywiści z Rady Osiedla Baranówka. To w ich głowach narodził się nietypowy pomysł na rekreację w mieście. Rada Osiedla Baranówka będzie wspierać budowę toru typu Pumptrack przeznaczonego dla dzieciaków pod jazdę jednośladami i trening w lokalizacji ul. Starzyńskiego/Brydaka znanego jako Unia - mówi Mateusz Maciejczyk, Przewodniczący Rady Osiedla Baranówka.
Pumptrack na Baranówce zostanie zgłoszony do RBO 2021
Miejsce planowanego toru pumptrack


- Po weryfikacji ofert wiemy, że nasze zadanie z kategorii II, czyli zadanie osiedlowe zmieści się w proponowanym budżecie 200 tysięcy złotych, a sam tor będzie miał ok. 200m2 i ok. 100m długości w rzucie. Aktualnie czekamy tylko na regulaminy co do wysokości maksymalnej zadania - pisze na grupie Baranówka - Grupa dyskusyjna mieszkańców z osiedla Baranówka Mateusz Maciejczyk, pomysłodawca projektu Pumptrack.

Maciejczyk przedstawił na grupie mieszkańców osiedla dwie koncepcje na taki tor. Obydwie przygotowała firma Btproject Eu. W naszej galerii znajdziesz wizualizacje i kilka zdjęć z ich realizacji.

Już teraz na grupie można głosować na dwie koncepcje. Ta, która wygra, zostanie zgłoszona jako oficjalny projekt do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.
Która koncepcja jest lepsza wg Was?
Zostaw SERCE jeżeli podoba Ci się I koncepcja
Pumptrack na Baranówce zostanie zgłoszony do RBO 2021
I koncepcja toru pumptrack

Zostaw WOW jeżeli podoba Ci się II koncepcja
- czytamy na grupie mieszkańców osiedla Baranówka. Opinie na temat pomysłu można wyrazić na grupie mieszkańców osiedla Baranówka
Pumptrack na Baranówce zostanie zgłoszony do RBO 2021
II koncepcja toru pumptrack


Rada Osiedla Baranówka wypracowała również inne pomysły, które wiążą się z planowanym pumptrackiem. W okolicy mogłyby powstać także nowe chodniki, monitoring, oświetlenie oraz dużo nowych nasadzeń. - Chcielibyśmy zadbać także o miejską zieleń. Będziemy składać wnioski do Zarządu Zieleni Miejskiej o dotacje na projekty związane z tym miejscem - mówi Mateusz Maciejczyk.

Pumptrack jest to specjalnie przygotowany ziemno-asfaltowy tor, który łączy jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Pozwala na wyrobienie refleksu, zmysłu równowagi oraz kondycji. Podobny obiekt od 2014 roku istnieje w Siedliskach w gminie Lubenia.