Po dwóch przegranych na starcie sezonu Texom Stal Rzeszów zmierzy się z Optibet Lokomotivem Daugavpils na przełamanie złej passy. Do meczowego składu rzeszowian dołącza Duńczyk – Marcus Birkemose.
Sezon dla niedzielnych gości, czyli Texom Stali Rzeszów z pewnością nie rozpoczął się po myśli, działaczy, trenera, zawodników oraz kibiców biało-niebieskich. Dwie przegrane, choć minimalne wciąż nie dały dużych punktów do ligowej tabeli.

W składzie Żurawi kibice po raz kibice pierwszy zobaczą młodzieżowca - Marcusa Birkemose, na którego dobrą jazdę liczą wszyscy w Rzeszowie. W przeszłości zawodnik ten zachwycał zdobyczami punktowymi szczególnie na szczeblu drugoligowym kiedy to w barwach poznańskich Skorpionów w sezonie 2020 wywalczył średnią biegopunktową 2,225 i był 8 najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek.

W ubiegłym roku na torze w Daugavpils dobry występ (11 punktów plus bonus) zaliczył dotychczasowy lider rzeszowian - Kevin Wolbert. Wiele doświadczenia na torze naszych rywali zebrał w przeszłości Paweł Miesiąc, który w latach 2008 i 2010 reprezentował barwy łotewskiej ekipy.

W minionym sezonie Hubert Łęgowik po niemrawym początku zawodów złapał odpowiednie ustawienia i ostatnie dwa swoje biegu kończył jako pierwszy na mecie. Pod numerami 3 i 4 ujrzymy Eduarda Krcmara, który zaliczył fenomenalny występ w pierwszym meczu sezonu w Rawiczu oraz Dawid Lampart, który jak sam wspomniał znalazł przyczynę słabszej dyspozycji na początku meczu z Poznaniem i jak było widać nie były to słowa rzucone na wiatr.

Mecz zakończył dwoma wygranymi i kontrowersyjnym wykluczeniem w biegu 14 z Rune Holtą.

Lokomotiv Daugavpils rozpoczął sezon od można powiedzieć pogromu tarnowskiej Unii. 59 do 31 to wynik, który w kontekście rewanżu daje niezwykle komfortową sytuację, a forma zawodników Lokomotyw napawała optymizmem przed meczem wyjazdowym w powracającej do ligi Polonii Piła.

Jak się jednak okazało niżej notowany rywal prowadził przez praktycznie całe spotkanie, a Lokomtiv wywalczył meczowy remis dopiero w biegach nominowanych. Ciężko stwierdzić kto zawiódł w tamtym spotkaniu. Daniił Kołodinski oraz Ernest Matjuszonok zdobyli razem 7 punktów, lecz są to młodzi zawodnicy, którzy dopiero zbierają doświadczenie.

Od początku sezonu solidnie spisuje się Jewgienij Kostygow, który wyrasta na lidera drużyny z Daugavpils. W ekipie naszych niedzielnych rywali ujrzymy naszych starych znajomych: Nicka Morrisa i Adama Ellisa oraz Rene Bacha, który miał okazję do startu w barwach biało niebieskich w roku 2016.

Ważnym ogniwem w talii Nikolaja Kokina wydaje się być junior Ricards Ansviesulis, który z roku na rok, z meczu na mecz notuje coraz lepsze rezultaty, w szczególności u siebie na torze.

Składy awizowane:


Optibet Lokomotiv Daugavpils:
9. Rene Bach
10. Daniił Kołodinski
11. Nick Morris
12. Adam Ellis
13. Jewgienij Kostygow
14. Ricards Ansviesulis
15. Ernest Matjuszonok

Texom Stal Rzeszów:
1. Hubert Łęgowik
2. Paweł Miesiąc
3. Eduard Krcmar
4. Dawid Lampart
5. Kevin Wolbert
6. Marcus Birkemose
7. Mateusz Majcher