Wśród uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny w Zespole Szkół w Tyczynie są uczniowie, którzy kształcą się w tzw. klasach policyjnych. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie od kilkunastu lat prowadzi udaną współpracę z placówką. W tegorocznej inauguracji roku szkolnego wziął udział insp. Stanisław Sekuła I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.
Dzisiaj, w murach Zespołu Szkół w Tyczynie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Oficjalną część poprzedziła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Tyczynie. W uroczystości udział wzięli: insp. Stanisław Sekuła I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie kpt. Wojciech Łątka, grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie Dorota Tarańska-Klęsk.

Zespół Szkół w Tyczynie, klasa policyjna
Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie Dorota Tarańska-Klęsk na inauguracji klasy policyjnej w Zespole Szkół w Tyczynie


Klasy policyjne w Liceum Ogólnokształcącym w Tyczynie funkcjonują od 2005 roku w ramach współpracy szkoły z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Uczniowie kończący naukę otrzymują zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach z edukacji policyjnej oraz dodatkowe punkty ułatwiające pozytywne przejście procedury rekrutacyjnej do pracy w Policji. O przyjęcie do pracy w Policji mogą ubiegać się już po zakończeniu szkoły, mogą też podjąć studia lub naukę w szkołach policealnych.

klasa policyjna
Dyrektor Dorota Tarańska-Klęsk oraz Insp. Stanisław Sekuła na inauguracji klasy policyjnej w Zespole Szkół w Tyczynie


Tematyka zajęć obejmuje m.in. prawo karne, pracą dochodzeniową i śledczą, kryminalistykę, prewencję, środki przymusu bezpośredniego, techniki samoobrony, pierwszą pomoc, czy ruch drogowy. Lekcje realizowane w szkole uzupełniane są przez dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Zajęcia te mają charakter cykliczny - odbywają się co roku dla poszczególnych klas lub też organizowane są na bieżąco, w zależności od zainteresowań uczniów. Większość z tych zajęć odbywa się dzięki współpracy szkoły z Policją, innymi służbami mundurowymi, uczelniami wyższymi oraz wieloma instytucjami, które wśród swoich zadań mają m.in. zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego.

Zespół Szkół w Tyczynie
Dyrektor Dorota Tarańska-Klęsk oraz Insp. Stanisław Sekuła na inauguracji klasy policyjnej w Zespole Szkół w Tyczynie


Wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny życzymy samych sukcesów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.