Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza młodzież od 13. roku życia do udziału w historyczno-literackiej grze miejskiej "Łukasiewicz". Start gry Skwer Kultury przy Ratuszu, ulica Rynek 26.
Do 26 września 2022 WiMBP w Rzeszowie prowadzi zapisy młodzieży zainteresowanej udziałem w historyczno-literackiej grze miejskiej "Łukasiewicz". Gra wystartuje 30 września 2022 r., o godz. 10.00, ze Skweru Kultury przy rzeszowskim Ratuszu.

Ignacy Łukasiewicz, pionier przemysłu naftowego i wynalazca lampy naftowej, kilka lat w młodości spędził w Rzeszowie. Tu chodził do gimnazjum (dziś to I Liceum Ogólnokształcące), tu pracował w aptece, tu wreszcie za działalność niepodległościową został osadzony w więzieniu.

Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz zawodowymi.

Postaraliśmy się jednak, aby solidna porcja wiedzy przekazana została w lekkiej formie, przy okazji dobrej zabawy. Poszczególne zadania zlokalizowaliśmy w 11 punktach w okolicach Rynku. Uczestnicy nie muszą wcześniej zgłębiać życiorysu Ignacego Łukasiewicza - w zadaniach postawiliśmy na wiedzę ogólną, czytanie ze zrozumieniem i spostrzegawczość - mówią organizatorzy.

Warunki uczestnictwa:
  • Wystarczy zarejestrować drużynę za pośrednictwem Karty Zgłoszenia, dostępnej do pobrania na stronie organizatora: www.wimbp.rzeszow.pl.

  • Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy dostarczyć do siedziby Organizatora przy ul. Słowackiego 11, 35-060 Rzeszów lub wysłać na adres: gra@wimbp.rzeszow.pl do 26 września 2022 r.

  • Zgłoszenia dokonuje lider Zespołu. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


  • Dla pierwszych 5 zwycięskich Zespołów przewidziano nagrody w postaci kart podarunkowych do sklepu Empik.


    Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

    Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.