Koszty utrzymania samochodu z każdym rokiem wzrastają, dlatego niezwykle ważne jest, aby śledzić wszystkie wydatki, które obejmują zużycie paliwa, czy istotne dla bezpieczeństwa kwestie jak wymiana opon. Ponadto każdy właściciel auta powinien dobrze wiedzieć, ile kosztuje go ubezpieczenie OC i pamiętać, że każdego roku należy wykonać badanie techniczne, które może również wykazać, że czekają nas kolejne opłaty związane z mniejszymi i większymi naprawami. Z tego powodu warto zapoznać się z tym, ile rocznie kosztuje utrzymanie samochodu i co wchodzi w koszty utrzymania.

Koszty utrzymania samochodu na co dzień - ile wydajemy na paliwo?


Koszty paliwa to z całą pewnością w przypadku samochodów jedne z większych wydatków, które czekają na nas niekiedy każdego dnia, co oczywiście zależy od naszej pracy, stylu życia i czy mamy możliwość korzystać z innych środków transportu. Większość polskich kierowców w ciągu roku pokonuje do 20 tys. kilometrów, jeśli mamy instalację LPG, to przy koszcie 3 zł za litr gazu zakładając, że poruszamy się głównie po mieście, to przez 12 miesięcy może nas to kosztować aż 7 200 zł, czyli każdego miesiąca wydamy 600 zł.

Koszty eksploatacji samochodu w przypadku tankowania będą znacznie wyższe w przypadku sięgających 8 zł za litr cen diesla i utrzymujących się w okolicach 6,5 zł kosztów jazdy na silnikach benzynowych. Z tego powodu warto poznać różne metody, które pomogą nam zmniejszyć koszty utrzymania auta kalkulator-ubezpieczen.pl/metody-na-obnizenie-kosztow-eksploatacji-samochodu/ takie jak eco - driving, co przekłada się bezpośrednio na spalanie coraz droższego paliwa.
Jakie koszty utrzymania auta regularnie ponosi właściciel pojazdu mechanicznego?

Wydatki związane z utrzymaniem samochodu, które są konieczne dla naszego bezpieczeństwa oraz dla odpowiedniego funkcjonowania naszego pojazdu to również wizyta w stacji kontroli pojazdów, która kosztuje od 100 zł w górę w zależności od naszego auta, np. model z instalacją LPG będzie sprawdzony za około 160 zł. Ponadto w takim kraju jak Polska musimy również pamiętać o sprawdzeniu, czy nasze ogumienie nie wymaga wymiany. Co więcej, opony wielosezonowe mogą się nie sprawdzić w przypadku trudnych warunków atmosferycznych w sezonie zimowym, lub w czasie upałów latem. To powoduje, że może nas czekać zakup kompletu nowych opon, który może wynieść od 1 000 zł.

W roczny koszt utrzymania samochodu wpisuje się także wymiana oleju oraz takich rzeczy jak filtr paliwa, filtr oleju, no i płyn hamulcowy oraz drobniejsze wydatki jak płyn do spryskiwaczy, który trzeba mieć przygotowany na sezon letni i zimowy. Nie tylko olej silnikowy należy wymieniać, a o nim należy pamiętać przynajmniej raz do roku w zależności od częstotliwości naszej jazdy. Co więcej, właściciel samochodu powinien dobrze znać własne auto i mieć zawsze możliwość wglądu w zalecenia producenta w książce serwisowej, aby wiedzieć, jak często należy zadbać o wymianę filtrów, olejów i płynów.

I

le kosztuje utrzymanie samochodu niezależnie od wydatków bieżących? Ubezpieczenia OC


Roczne koszty utrzymania auta, to także OC pojazdu, który się poruszamy, lub który stoi w naszym garażu. Jeśli wiemy, co wchodzi w skład kosztów utrzymania z wydatków związanych z eksploatacją samochodu, to powinniśmy być również na bieżąco, z tym ile wynosi nas nasza polisa OC. Każdy właściciel powinien być na bieżąco ofertami i cenami, jakimi może wynosić ubezpieczenie, aby korzystać ze wszystkich możliwych i dostępnych dla Siebie zniżek. Z tego powodu warto po zakupie pojazdu przejrzeć wszystkie dostępne dla siebie możliwości i zrobić to błyskawicznie przy pomocy strony https://kalkulator-ubezpieczen.pl/ i z każdym rokiem sprawdzać, czy możemy oszczędzić więcej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.