Szukasz pomysłu na urozmaicenie długich zimowych wieczorów? A może chcesz komuś sprawić prezent? Weź pod uwagę, że książka zawsze stanowi dobry pomysł na podarunek dla siebie jak i dla kogoś bliskiego. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Czym warto się zainteresować? Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas poszukiwań odpowiedniej książki!
Historia przemocy, reportaże, kryminały, powieści romantyczne - co wybierasz?

Najlepsze książki LGBT - książki o LGBT pomogą zrozumieć odmienne preferencje


Historia przemocy, reportaże, kryminały, powieści romantyczne - co wybierasz?


Chcesz poznać bliżej amerykańskie społeczeństwo, a może wątki dotyczące osób pochodzenia azjatyckiego lub o afrykańskich korzeniach - z pewnością uda Ci się znaleźć pozycje o interesującej Cię tematyce. Dzięki temu będziesz w stanie spojrzeć na różne współczesne problemy i wyzwania od strony społeczeństwa, które chcesz bliżej poznać. Przykładowo - losy czarnoskórego chłopaka żyjącego w latach 50-tych minionego wieku przedstawiają się zupełnie inaczej niż współcześnie. Bliższe poznanie znanych dotychczas problemów, z jakimi borykała się ludzkość na pewno będzie przydatne i pomoże w poszerzeniu horyzontów.

Niemałą popularnością cieszą się także książki psychologiczne oraz poradniki rozwojowe. Mogą być pomocne w lepszym poznawaniu samego siebie i pokonywaniu trudności życiowych. Takie książki nie wymagają posiadania wiedzy psychologicznej, aby móc je zrozumieć i wdrożyć sugerowane porady. Nowa perspektywa niekiedy zmienia całe życie. Dla niektórych osób może to być np. nauka tego, że wyrażanie potrzeby bliskości ułatwi nawiązywanie relacji międzyludzkich. Książka, która zachęca do tego, aby stanąć przed koniecznością zadawania sobie różnych pytań to także przykład pozycji, którą można podarować swojej mamie czy przyjaciółce.

A może chcesz sięgnąć po coś bardziej oryginalnego? Książka napisana wierszem powinna spełnić Twoje oczekiwana i pomóc przenieść się do innego świata oraz pochylić się nad losami bohaterów.

Dobra powieść stanowi przykład książek, które podbijają serca czytelników na całym świecie. Jeżeli zatem chcesz sięgnąć po uniwersalną książkę, która będzie w stanie porwać się na wiele godzin - uznana powieść przedstawiająca wciągającą historię miłości opisywaną przez znane magazyny - to brzmi jak opowieść, której nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu! Osoby należące do kategorii entuzjastów romantycznych historii osadzonych w minionych czasach powinny sięgnąć po książkę, w której np. główna bohaterka podczas podróży po Stanach Zjednoczonych zakochuje się w niedostępnym księciu. Ich miłość nie może być spełniona ze względu na panujące konwenanse. Jeżeli zatem interesują Cię ich losy, a przy okazji chcesz poznać też perspektywę rodzicielskiej miłości - takie wielowątkowe historie powinny podbić Twoje serce. Losy bohaterów na dworze królewskim pomogą przenieść się mentalne do innego świata.

Kolejną propozycją, jaką możesz znaleźć np. w sieci Empik są pozycje z motywem LGBT. Książki LGBT będą pomocne w zrozumieniu osób nieheteroseksualnych.

Najlepsze książki LGBT - książki o LGBT pomogą zrozumieć odmienne preferencje


Jeżeli interesują Cię książki z wątkiem lgbt - warto sięgnąć po pozycje zogniskowane wokół osób lgbt. Zostały napisane w duchu otwartości i na pewno wiele skorzystają z niej także osoby heteroseksualne, które będą chciały lepiej poznać osoby lgbt. Sięgając po taką pozycję można też spojrzeć z innej perspektywy na to, jak bycie gejem czy szukanie miłości będąc osobą niebinarną jest przedstawiane we współczesnej literaturze. Książka, w której osoby walczące o te same prawa i wyrażanie bliskości czy to na terenie Stanów Zjednoczonych czy innego kraju mając odmienną orientację seksualną to wątek, który będzie zrozumiały zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Jeżeli rodzice posiadający transgenderowe dziecko chcieliby je lepiej zrozumieć - wówczas dobrą opcją będzie wybór książek traktujących o tej tematyce. Dzięki temu obie strony będą mogły łatwiej się komunikować. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodzieży, która dopiero odkrywa swoją seksualność i uczy się jej. Sięgając po taką literaturę o tematyce lgbt możesz mieć pewność, że uzyskane doświadczenia będziesz mógł przenieść także do rzeczywistości oraz uczyć się tolerancji wokół osób lgbt. W naszym codziennym życiu na pewno nie brakuje lesbijek i gejów - mogą oni po prostu nie ujawniać się ze swoimi preferencjami.

Zakup książek to zawsze dobry pomysł. Stanowią one idealny pomysł na prezent na każdą okazję. Jeżeli wspominasz tamte noce, podczas których szukałeś dla siebie produktywnego zajęcia - warto przejrzeć dostępne kategorie i wyszukać dla siebie właściwą książkę. Powieść, reportaż, poradnik - od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz.

regulamin