W siatkarskiej ekstraklasie kobiet doszło do pierwszej w 2022 roku zmiany trenera. Paweł Kowal został zwolniony ze stanowiska trenera Legionovia. Drużynę będzie teraz prowadził jego asystent Kowala o imieniu Grzegorz Kowalczyk.
W serwisie GGBET można sprawdzić wyniki meczów Tauron Liga, w tym także drużyny Legionovia.

Legionovia jest jedynym zespołem w lidze Tauron bez ani jednej wygranej w 8 spotkaniach. Drużyna zajmuje ostatnią pozycję w rankingu i nie ma na rachunku ani jednego punktu.

Legionovia w swoich 8 meczach na turnieju Tauron Ligi wygrała tylko 2 sety: - jeden z VolleyWrocław, drugi z Dolina Rzeszów. Nie dało to legionowskim zawodniczkom ani jednego punktu w klasyfikacji. Ponadto, ekipa z Legionowa często przegrywała sety dość wyraźnie. W ostatniej kolejce zespół przegrał z mistrzyniami z Tarnowa. Legionowo przegrywa już 7 punktami z obecnie przedostatnim UNI Opole.

Kto zostanie nowym trenerem Legionovii?
W obliczu tak złych rezultatów klub postanowił rozwiązać kontrakt z Kowalem, który został trenerem zespołu przed startem obecnego sezonu. Uprzednio trener ten prowadził drużyny młodzieżowe Legionovii.

Obecnie pieczę nad zespołem z Legionowa obejmie Grzegorz Kowalczyk. Do tej pory był on asystentem Kowalczyka, a w ubiegłym roku pracował w sztabie trenerskim lubelskiej ligi siatkówki. Pierwszym meczem, w którym Legionovię poprowadzi nowy mentor, będzie starcie na wyjeździe z BCS Bostik Bielsko-Biała.

Bielszczanki zajmują obecnie czwarte miejsce w rankingu, wygrały też połowę swoich meczy i zdobyli dwanaście punktów. Kolejne spotkanie zawodniczki Legionovii rozegrają na własnym obiekcie w styczniu. W pierwszym tygodniu 2023 roku Legionovia podejmie drużynę MYA Radomka Lotnisko Radom. Radomskie siatkarki mają w tym sezonie własne kłopoty i zajmują dopiero 10 miejsce w tabeli, jednak mają o 7 punktów więcej niż ekipa Legionowa.

Osiągnięcia klubu Legionovia
Legionovia to polski zawodowy klub piłki siatkowej kobiet, założony w 1957 roku, początkowo jako sekcja wielosportowego klubu o tej samej nazwie. Profesjonalna drużyna seniorek jest odrębnym podmiotem prawnym od LTS Legionovia.

Oto największe osiągnięcia tego klubu siatkarskiego:
  • I liga: zwycięzcy 2011-2012

  • II liga: zwycięzcy: 2010-2011, 2002-2003, wicemistrzowie: 2007-2008, 2001-2002

  • III liga: zwycięzcy: 1999-2000;

  • Puchar Polski: półfinały: 2019-2020, ćwierćfinały: 2018-2019, 2015-2016.


  • W 2021 roku IŁ Capital został sponsorem tytularnym klubu, a zespół Legionovia otrzymał nową nazwę — DPD IŁCapital Legionovia Legionowo.

    Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

    Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.