Mnóstwo atrakcji przygotowało miasto i podległe mu jednostki na zbliżające się ferie zimowe. Mimo wysokich temperatur i braku śniegu będzie można nawet pojeździć na łyżwach.
- Niech to będzie czas wypoczynku pełnego radości i dobrej zabawy. Zachęcamy do udziału w naszych wydarzeniach mieszkańców w każdym wieku. Przygotowaliśmy między innymi uroczyste obchody 669. rocznicy lokacji miasta, które odbędą się już 19 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie są już dostępne w Estradzie Rzeszowskiej. Gorąco zapraszam do wspólnego świętowania tego wydarzenia - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

O planach na tegoroczne ferie w mieście wiceprezydent Stachowska wraz z przedstawicielami miejskich jednostek kultury i rekreacji poinformowała podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Estradzie Rzeszowskiej. Jej dyrektor - Marcin Dziedzic zapewnia, że dwa tygodnie wolnego od szkoły upłyną pod znakiem niezwykłych atrakcji.

- 17 stycznia to warsztaty z medytacji, 19 stycznia klub origami. Będzie także wystawa zrealizowana wspólnie ze schroniskiem dla zwierząt "Kundelek" połączona ze zbiórką karmy. Zapraszamy również miłośników gier planszowych, w które będzie można u nas pograć - mówi dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Rzeszowski Dom Kultury przygotował półkolonie dla dzieci w 11 swoich filiach na terenie całego miasta. - Będzie kreatywnie, atrakcyjnie i bezpiecznie. W każdej filii program jest inny. To cała masa ciekawych warsztatów i ćwiczeń, m.in. nauka capoeiry, karate, rzeźbienia, wyjścia do kina, teatru i działających w mieście sal zabaw. Dla nieco starszych mieszkańców przygotowaliśmy zajęcia na siłowni, aerobik, rozciąganie i jogę. Ponadto seniorów zapraszamy na potańcówki, a miłośników tworzenia muzyki do wspólnej zabawy w studio nagrań w naszej filii na osiedlu Słocina - mówi Marzena Styga - Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

W Muzeum Dobranocek w ramach roku Bolka i Lolka zaplanowano ferie z tymi bohaterami. W programie m.in. warsztaty, zajęcia i projekcje związane z tą popularną przed laty dobranocką. Do zajęć przygotowywane są niezwykłe pomoce naukowe - m.in. dotykowe repliki bohaterów bajek, skrzynie skarbów, czy plansze z cieniami postaci z dobranocek. Teatr Maska przygotował cztery spektakle adresowane dla różnych grup wiekowych. To "Statek Noego“, "Czterej muzykanci z Bremy“, "Arszenik“ i musical“ "Księżycowe opowieści“.

Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała na czas ferii zimowych 30 różnorodnych spotkań dla dzieci w wieku 6-12 lat, pod hasłem "Ferie jak z bajki". Wszystkie zajęcia są bezpłatne, na wybrane obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie www.wimbp.rzeszow.pl.

Uczestnicy wezmą udział w spotkaniach literacko-plastycznych, zajęciach rękodzielniczych, warsztatowych oraz w spotkaniach popularyzujących naukę. Nie zabraknie również spotkań międzypokoleniowych, które zorganizujemy z okazji przypadającego w czasie ferii Dnia Babci i Dziadka. Po raz pierwszy zostaną zorganizowane warsztaty z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości - to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny, realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wśród instytucji, które przygotowały wystawy i inne atrakcje są także Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa i Biuro Wystaw Artystycznych. Z kolei Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na wodny tor przeszkód, który w pierwszym tygodniu ferii będzie funkcjonował na pływalni przy ul. Ks. Jałowego. - Będzie to atrakcja dostępna w cenie biletu wstępu na basen. Oprócz tego w hali sportowej przy ul. Pułaskiego zaplanowane są różne atrakcje i zabawy dla osób, które chcą spędzić ferie aktywnie. Przygotowaliśmy je wspólnie z partnerami. Zorganizujemy m.in. trening otwarty z klubem bokserskim Wisłok oraz siatkarski z Asseco Resovią - mówi Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka pod okiem instruktorów będzie można spróbować skoku do wody ze skoczni. Na lodowisku w Parku Sybiraków można będzie ślizgać się w godz. 10-21. Między godz. 10 a 12 od poniedziałku do piątku uczniowie rzeszowskich szkół będą mogli korzystać z niego gratis.

Szczegóły wydarzeń można będzie znaleźć na bieżąco na stronie www.erzeszow.pl, na miejskich kanałach social mediowych oraz na stronach i mediach społecznościowych instytucji organizujących wydarzenia.

Ankieta

Jak Twoje dziecko spędza czas podczas ferii zimowych?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankietyNikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.