Po długiej zimie w końcu nadchodzi wiosna, a to znak, że przyszedł czas na rozpoczęcie żużlowych rozgrywek. Texom Stal Rzeszów zainauguruje ligowe zmagania podejmując Enea Polonie Piłę.
Kibice Żurawi mieli już w tym roku okazję dopingować swoich ulubieńców z trybun stadionu przy Hetmańskiej 69. Podczas Texom Mistrzostw Polski Par Klubowych rozegranych w Rzeszowie świetnie wypadła para gospodarzy, którą stworzyli Marcin Nowak oraz Jacob Thorssell.

Nie odstawali od najlepszych zawodników żużlowej Ekstraligi, a zmagania zakończyli przed drużynami z Krosna oraz Gorzowa. Do medalu zabrakło raptem punktu, a szans na brązowy krążek pozbawił gospodarzy niepokonany tego dnia Leon Madsen atakiem na ostatnim łuku.

Mimo wszystko, ten występ może bardzo pozytywnie nastrajać przed startującym właśnie sezonem. Celem Texom Stali na rundę zasadniczą jest spokojny awans do fazy play-off, gdzie rozegra się właściwa walka o awans na zaplecze Ekstraligi. Menedżer Biało-Niebieskich poza wspomnianą wyżej dwójką awizował na niedzielne spotkanie powracającego do Rzeszowa po ośmiu latach Petera Kildemanda oraz jednego z ubiegłorocznych liderów Kevin Woelberta.

Zgodnie z regulaminem na pozycji seniorskiej musi być jeden zawodnik do 24 roku życia. Tę rolę w niedzielnym spotkaniu będzie pełnił również bardzo dobrze znany w Rzeszowie Rafał Karczmarz, który na tutejszym torze radzi sobie znakomicie. Na pozycji juniorskiej zobaczymy wychowanka Stali - Mateusza Majchera.

Rywalem rzeszowskiego zespołu będzie Enea Polonia Piła. Tak naprawdę jeszcze miesiąc temu start tej drużyny w rozgrywkach stał pod sporym znakiem zapytania. Ostatecznie drużyna z wielkopolski otrzymała licencję, a na kilka dni przed pierwszym meczem ogłosiła pozyskanie sponsora tytularnego.

Na tym oczywiście nie koniec, bo dzięki nowym środkom zarząd Pilskiej Polonii stara się w ostatniej chwili wzmocnić zespół. Udało się już wypożyczyć z Bydgoszczy Łotysza Olega Michaiłowa, ale podczas prezentacji zespołu zapowiadano, że to jeszcze nie koniec nowych nazwisk.

Awizowane sklady:Polonia Piła:
1. Artur Mroczka
2. Piotr Gryszpiński
3. Daniel Henderson
4. Michael Palm Toft
5. Marcin Jędrzejewski
6. Dan Gilkes
7.

Texom Stal Rzeszów:
9. Marcin Nowak
10. Peter Kildemand
11. Rafał Karczmarz
12. Kevin Woelbert
13. Jacob Thorssell
14. Mateusz Majcher
15.

Początek spotkania w najbliższą niedzielę, 16 kwietnia, o godzinie 14:00, na Stadionie Miejskim "Stal" w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.