Na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.
- Rzym to bardzo atrakcyjny kierunek, cieszący się dużą popularnością nie tylko w okresie wakacyjnym. Jestem przekonany, że ta nasze oferta z Jasionki także będzie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. W końcu my też możemy powiedzieć, że "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu". Uruchomienie tego połączenia to kolejny duży krok w rozwoju naszego Portu Lotniczego w Jasionce. Moment też jest szczególny, ponieważ obchodzimy na Podkarpaciu Rok Rodziny Ulmów, przed nami beatyfikacja i będziemy chcieli wykorzystać nowe połączenie do lepszej promocji tych wszystkich wydarzeń - mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Zainteresowanie lotami do stolicy Italii jest spore, w środę do Rzymu poleciał samolot pełen pasażerów, a przewoźnik do oferowanych latem samolotów w środy i niedziele dokłada jeszcze loty w niektóre piątki.

- W tym sezonie wakacyjnym z Jasionki można udać się do ponad 20 kierunków, ale spośród destynacji oferowanych w lotach regularnych na pierwszy plan wysuwa się połączenie Wizz Air. To destynacja całoroczna, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe czy biznesowe - dodaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W środy samoloty będą startować z lotniska w Fiumicino o 14:05, w Jasionce wylądują o 16:20. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 16:55, by na lotnisku w Rzymie być o 19:20. Natomiast w niedzielę z Włoch wylatują o 6:55, w Rzeszowie są o 9:10, zaś w drogę powrotną ruszają o 9:45, by dolecieć do Italii na 12:10.

Na trasie pomiędzy Jasionką a Fiumicino, największym portem lotniczym Włoch, operować będą Airbusy A321neo. To nowoczesne, komfortowe, wąskokadłubowe, paliwooszczędne samoloty, charakteryzuje się znaczącą redukcją hałasu i emisji CO2, które zabierają na pokład do 239 pasażerów.

- Niskokosztowe taryfy Wizz oraz bogata sieć tras sprawiają, że podróżowanie jest teraz przystępne dla wszystkich, a pasażerowie mogą planować fascynujące podróże i odkrywać świat. Cieszymy się także, że możemy obsługiwać naszą najnowszą trasę najbardziej przyjaznym dla środowiska Airbusem A321 neo, zapewniając, że podróżowanie stanie się bardziej przystępne cenowo, ale także bardziej zrównoważone. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich pasażerów na pokładach naszych samolotów - przyznaje Zsuzsa Trubek, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Pierwsze połączenie z Rzymem witano hucznie. Polscy piloci dostali pamiątkowy tort, pod samolotem załoga zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z wicemarszałkiem Piotrem Pilchem oraz prezesem Adamem Hamryszczakiem, a pasażerowie już w terminalu mogli poczuć klimat i smaki Italii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.