28.07.2020 roku odbędzie się spotkanie on-line z Mariuszem Szczygłem, na które zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.
28.07.2020 roku, o godzinie 18:00, odbędzie się spotkanie on-line z Mariuszem Szczygłem, które organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Spotkanie poprowadzi Adam Głaczyński i będzie ono tłumaczone na język migowy.

Wydarzenie odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeteing. Jest ono całkowicie bezpłatne, ale żeby móc w nim uczestniczyć, należy zarejestrować się na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, podając swoje imię oraz adres e-mail. 30 minut przed rozpoczęciem spotkania, na podany przy rejestracji adres e-mail, uczestnicy dostaną powiadomienie z opcją ,,Dołącz teraz", która przekieruje na stronę wydarzenia.

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem odbędzie się w ramach projektu ,,Spotkajmy się online" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mariusz Szczygieł to pisarz i reportażysta. Urodził się 5 września 1966 roku w Złotoryi. Zadebiutował w wieku 16 lat na łamach czasopisma ,,Na przełaj", a od 1990 roku (z przerwami) współpracuje z ,,Gazetą Wyborczą). Jest znawcą Czech i to właśnie o Czeskiej historii tworzy najwięcej. Do jego najbardziej znanych książek należy ,,Niedziela, która zdarzyła się w środę" (1996) i ,,Gottland" (2006). W 2019 roku otrzymał Nagrodę Literacką Nike za tom reportaży ,,Nie ma".