To jeden z milowych kroków w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego. Gmina Świlcza oraz Uniwersytet Rzeszowski podpisały akt notarialny potwierdzający przekazanie uczelni działki.
Jak wspólnie stwierdzili: prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego i Adam Dziedzic, Wójt Gminy Świlcza - to istotnie milowy krok w drodze do realizacji tego ważnego i potrzebnego naszemu regionowi przedsięwzięcia.

Podpisanie aktu notarialnego jest ważne również z tego względu, że faktyczne posiadanie terenu pod inwestycję znaczenie ułatwia, a w zasadzie - jest warunkiem koniecznym ubiegania się o środki na realizację inwestycji.

Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic
Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic oraz prof. Sylwester Czopek


- Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych i przy wydatnym wsparciu władz rządowych i samorządowych kolejne etapy budowy szpitala rozpoczną się już niebawem - powiedział rektor uczelni, prof. Sylwester Czopek.

Przypomnijmy, że 14 maja 2021 roku w Uniwersytecie Rzeszowskim została podpisana deklaracja dotycząca wspólnych działań na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego podpisana. Starania Uniwersytetu Rzeszowskiego i Samorządu Województwa Podkarpackiego mające na celu budowę placówki będą wspierać ministrowie edukacji i nauki oraz zdrowia. Taką deklarację podpisano dziś w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Swoje podpisy pod deklaracją złożyli Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki, Adam Niedzielski - Minister Zdrowia, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Kolejny etap miał miejsce 7 października 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z/s w Trzcianie, gdzie doszło do podpisania umowy pomiędzy Gminą Świlcza i Uniwersytetem Rzeszowskim w sprawie oficjalnego przekazania terenów pod budowę Szpitala Uniwersyteckiego. Kompleks na terenie Gminy Świlcza będzie miał 35 ha powierzchni. Szacowany koszt całościowy inwestycji to około 2 miliardy zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.