Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła powołanie konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie radioterapii onkologicznej.
Dr n. med. Jan Gawełko jest kierownikiem Zakładu Radioterapii w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

Ponadto z dniem 25 lipca 2022 r. na pięcioletnią kadencję zostali powołani:
  • Konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej lek. med. Ewa Maciąg - o. Kierownika Kliniki Onkologii Klinicznej w Podkarpackim Centrum Onkologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

  • Konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny sądowej dr n. med. Wojciech Kwietniewski - Kierownik Zakładu Medycyny Sądowej i Prawa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta jak również przeprowadza kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.