Posłowie Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "STOP PODWYŻKOM" utrzymującym obecne ceny za prąd i gaz.
W środę 15 maja Sejm RP przyjął projekt ustawy, który ma na celu zapewnienie pewnej formy wsparcia dla odbiorców indywidualnych w związku z wzrostem cen energii elektrycznej i gazu po 1 lipca 2024 roku.

- Projekt ten niestety obejmuje małą część gospodarstw domowych. Szacujemy, że tylko około 3 mln gospodarstw domowych ma szanse liczyć na wsparcie w związku ze wzrostem tych cen. Pytaliśmy rząd #koalicja13grudnia z jakiego powodu tak wątłe wsparcie dla Polaków zapewnia w związku ze wzrostem cen surowców energetycznych. Odpowiedzi od rządu nie otrzymaliśmy. Brak było również reakcji na przygotowanych przez posłów Prawo i Sprawiedliwość projektu ustawy, który miał na celu udzielenie wsparcia dla wszystkich polskich obywateli - mówiła poseł Ewa Leniart.

W związku z tym Prawo i Sprawiedliwosc zdecydowało się na powołanie specjalnego komitetu #StopPodwyżkom, po to, żeby zbierać podpisy od obywateli w celu uruchomienia tarczy osłaniającej wszystkich, niezależnie od dochodu. - Każde gospodarstwo domowe po 1 lipca odczuje konsekwencje wzrostu cen gazu oraz energii elektrycznej, a wzrost ten będzie znaczący, rzędu 30-40% - dodają posłowie opozycji.

Podpisy będą zbierane w biurach poselskich posłów oraz u przedstawicieli PiS działających na terenie każdej z gmin.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.