Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.
Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki ma powstać w Rzeszowie przy ulicy Wyspiańskiego. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce, wyposażonych także w funkcję piłkarską. Inwestycję sfinansują wspólnie: Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przekaże na realizację tego przedsięwzięcia 60 mln zł oraz miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego.

Trwa przetarg, którego zwycięzca będzie miał za zadanie opracować projekt oraz lekkoatletyczno-piłkarskie centrum wybudować. Termin zakończenia inwestycji pierwotnie został wyznaczony na marzec 2025 roku, ponieważ do tego czasu trzeba było wykorzystać ministerialne dofinansowanie. Pewna część firm zainteresowanych budową zwracała uwagę, że całkowity termin realizacji PCLA jest stosunkowo krótki.

Dlatego też władze Rzeszowa zwróciły się do ministerstwa sportu o wydłużenie możliwości wykorzystania dofinansowania i realizacji inwestycji przy ul. Wyspiańskiego. Ministerstwo zaakceptowało tę propozycję. Nowy termin zakończenia budowy PCLA to grudzień 2025 roku. Dzięki wydłużeniu terminu liczba firm, które staną do przetargu może się zwiększyć.

Otwarcie przetargowych ofert zaplanowane zostało na 17 kwietnia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.