Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie postawiła 49-letniemu Sławomirowi D. zarzut usiłowania doprowadzenia 84-letniej kobiety do obcowania płciowego i nieumyślnego spowodowanie jej śmierci.
Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że do zdarzenia miało dojść w niedzielę 14 maja w późnych godzinach wieczornych.

- Kobieta miała dobrowolnie wpuścić sprawcę do swojego domu, ponieważ ten miał jej pomóc w wykonywaniu jakichś czynności domowych. Przebywając w domu pokrzywdzonej zmienił jednak swe zamiary i postanowił odbyć z nią stosunek płciowy. Pokrzywdzona nie godziła się na to i dlatego też sprawca zastosował wobec nie przemoc fizyczną zadając jej uderzenie w twarz bliżej nieustalonym przedmiotem tępokrawędzistym - czytamy w komunikacie prasowym na stronie prokuratury.

Pokrzywdzona upadła uderzając głową o stół. W wyniku tego uderzenia kobieta straciła przytomność a fakt ten sprawca wykorzystał oby podjąć próbę obcowania płciowego z nią. Zamierzonego skutku jednak nie osiągnął z przyczyn fizjologicznych leżących po jego stronie. Następnie sprawca opuścił dom ofiary zabierając z lodówki artykuły spożywcze.

W poniedziałek 15 maja Sławomirowi D. przedstawiono zarzut usiłowania zgwałcenia i nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Sławomir D. był dotychczas karany m. in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.