Szokujące zdarzenie w Rzeszowie. 79-letni mężczyzna próbował zabić żonę, ponieważ ta chciała od niego odejść. Następnie próbował popełnić samobójstwo.
Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 12 na 13 maja w jednym z mieszkań na osiedlu Dąbrowskiego w Rzeszowie, w którym mieszkało małżeństwo pokrzywdzona Bożena G. i jej 79 letni mąż Józef G. Mężczyzna podejrzewając żonę o zdradę zaatakował ją śpiącą w łóżku przy użyciu młotka trzymanego w ręce, uderzając ją głównie w głowę, a swój atak kontynuował po obudzeniu się pokrzywdzonej i w trakcie jej próby ucieczki z mieszkania na klatkę schodową.

Krzyki kobiety zaniepokoiły mieszkającego piętro niżej sąsiada, który udał się na górę i przez uchylone drzwi zobaczył, że sąsiadka próbuje wydostać się na zewnątrz, co uniemożliwiał jej mąż, trzymając drzwi wejściowe i kontynuując swój atak, w trakcie czego miał krzyczeć do pokrzywdzonej, że ją zabije. Nieskuteczne próba dostania się świadka do mieszkania spowodowała, iż napastnik zaprzestał ataku, co wykorzystała pokrzywdzona i uciekła z mieszkania znajdując schronienie w mieszkaniu u sąsiada.

Sam Józef G. zamknął się w mieszkaniu i podjął próbę samobójczą przy użyciu noża, którym zadał sobie co najmniej kilka ran kłutych klatki piersiowej i brzucha. Zarówno pokrzywdzona, jak i sprawca, w związku z odniesionymi obrażeniami ciała przebywają obecnie w szpitalu, przy czym ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W chwili obecnej niezbędne jest uzyskanie opinii lekarskiej w zakresie obrażeń doznanych przez pokrzywdzoną, od której treści będzie zależeć dalszy kierunek postępowania, w szczególności pozwoli ona na właściwe zakwalifikowanie zachowania Józefa G.Czynności z udziałem podejrzanego zostaną wykonane, kiedy jego stan zdrowia będzie na to pozwalał.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.