Szesnaście drużyn rywalizowało w sobotę (10 czerwca) na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Głowience w I Otwartym Turnieju Koszykówki Ulicznej o Puchar Wójta Gminy Miejsce Piastowe.
Organizatorem turnieju w koszykówce ulicznej była Gmina Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, Szkoła Podstawowa im. Benedykta Wierdaka w Głowience oraz JT-TEAM Targowiska.

Streetball 2023 w Głowience

Z zaproszenia organizatorów skorzystało 16 drużyn z różnych części Podkarpacia, które rywalizowały systemem każdy z każdym w dwóch grupach. Po dwie najlepsze awansowały do półfinałów.
W pierwszym z nich zespół "Cza Cza Cza" Rzeszów pokonał drużynę "Tretytki" Krosno 17-14, a w drugim JT-TEAM Targowiska zwyciężył "Czarne Konie" Krosno 11-10.
W meczu o III miejsce "Tretytki" pokonały "Czarne Konie" 11-8. W wielkim finale "Cza Cza Cza" Rzeszów pokonała po bardzo zaciętym meczu, dopiero po dogrywce JT-TEAM Targowiska 20-19. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Adrian Warszawski ("Cza Cza Cza" Rzeszów).

Dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów wręczali zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe Aleksandra Ciepiela, przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat oraz prezes JT-TEAM Targowiska Sebastian Jakubczyk.

Zmaganiom towarzyszył turniej rzutów za 3 pkt oraz konkurs rzutu z połowy boiska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: