Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul zagra z tegoroczną Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
WOŚP to jedna z największych akcji charytatywnych w Polsce. Pierwszy finał wydarzenia odbył się 3 stycznia 1993 roku. W jego trakcie zbierano pieniądze na leczenie chorób serca u najmłodszych pacjentów. Wolontariuszom udało się wówczas zgromadzić 3,77 mln zł. Od tej pory Orkiestra zebrała prawie 2 mld zł i kupiła 71,5 tys. urządzeń, wydatnie przyczyniając się do rozwoju medycyny i pomagając szpitalom w diagnostyce oraz leczeniu.

Tegoroczny 32 . finał odbędzie się w najbliższą niedzielę. Jego motto brzmi "Tu wszystko gra OK!". Celem akcji zatytułowanej "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!" tym razem będzie zbiórka pieniędzy na pomoc osobom borykającym się z powikłaniami zakażenia koronawirusem.

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagra w tym roku także Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul włączyła się w internetową część zbiórki pieniędzy, na którą przekazała trzy upominki. To przede wszystkim kask motocyklowy z autografami zawodników Texom Stali Rzeszów. Znajdziemy na nim m.in. podpisy Mistrza Świata - Nickiego Pedersena oraz krajowego lidera "żurawi" - Marcina Nowaka.

Wylicytować będzie można także medal, jaki rzeszowscy zawodnicy otrzymali za ubiegłoroczne zwycięstwo w 2. lidze żużlowej, a tym samym, awans do 1 ligi. Trzeci z upominków to voucher na dowolny mecz żużlowy Texom Stali Rzeszów w nadchodzącym sezonie. Osoba, która go wylicytuje będzie mogła obejrzeć zawody ze strefy VIP, a po meczu spotka się z zawodnikami.
Jak przekonuje wojewoda Teresa Kubas-Hul, wybór upominków był przemyślany.

- Żużel jest na Podkarpaciu niezwykle popularną dyscypliną sportu. Dlatego uznałam, że przedmioty związane z naszymi zawodnikami będą dla kibiców bardzo ciekawą propozycją. A co za tym idzie, ich licytacja pozwoli zasilić konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazała sumą. Gorąco zachęcam wszystkich do wsparcia tej wspaniałej akcji - mówi Teresa Kubas-Hul.

Gadżety przekazane na licytację przez wojewodę można znaleźć pod poniższymi linkami:


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.