Józef Jodłowski został wybrany na senatora, w związku z tym wygasł jego mandat jako starosty rzeszowskiego. Kto zostanie jego następcą?
Dowiemy się tego najprawdopodobniej w poniedziałek 6 listopada na LVI sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego kadencji 2018-2023. Sesja związana jest z wyborem nowych władz powiatu - Pan Józef Jodłowski pełniący funkcję Starosty Rzeszowskiego od dnia 18 października 2005 r., wygrał bowiem wybory do Senatu RP, zdobywając 42,53 % wszystkich głosów oddanych w swoim okręgu wyborczym (109 935 głosów).

- Wynik ten potwierdza ogromne zaufaniem, jakim Pan Józef Jodłowski cieszy się wśród lokalnej społeczności, która docenia jego wkład pracy w działalność mającą na celu podniesienie jakości życia tutejszych społeczności. Dostrzegana jest zwłaszcza aktywność władz powiatu z Panem Józefem Jodłowskim na czele w zakresie realizowania szeregu bardzo ważnych dla tego regionu inwestycji - jedna z dyrektorek w Starostwie Powiatym w Rzeszowie.

Na sesji zostaną poddane pod obrady uchwały w sprawie rezygnacji Zarządu Powiatu Rzeszowskiego w związku z wyborem Starosty Rzeszowskiego na Senatora Rzeczypospolitej Polskiej oraz dot. wyboru nowych władz powiatu rzeszowskiego.

Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Rzeszowie I Pana Marcina Dudzika w okręgu wyborczym nr 6, właściwym dla wyboru Rady Powiatu Rzeszowskiego, mandat obejmie Pani Grażyna Pękala - kandydatka z listy nr 10 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ. Pani Grażyna Pękala w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r. uzyskała kolejno największą liczbę głosów. Podczas sesji odbędzie się ślubowanie nowej Radnej Powiatu Rzeszowskiego.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.