Dwie gminy z powiatu rzeszowskiego, Boguchwała i Świlcza, zostały nagrodzone przez marszałka Władysława Ortyla Podkarpacką Nagrodą Samorządową 2024.
Wydarzenie po raz kolejny zorganizowaływspólnie Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Centrum Promocji Biznesu. Było ono częścią gali,wieńczącej kadencję samorządową 2018-2024 i odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

- Ta kadencja to nie był łatwy czas. Nie brakowało w niej wyzwań i trudności, musieliśmy nauczyć się funkcjonować w sytuacji pandemii oraz wobec ogromu napływu uchodźców wojennych z Ukrainy. Ale podołaliśmy wyzwaniom i możemy być dumni, że mimo tak nieprzewidywalnych przeszkód zrealizowaliśmy z sukcesem zamierzone cele - mówił marszałek Władysław Ortyl, zaznaczając, że długość trwania kadencji, bo aż pięć i pół roku była szansą na doprowadzenia do finału wielu ważnych inwestycji.

Marszałek Władysław Ortyl wraz z kuratorem konkursu Pawłem Zającemz Centrum Promocji Biznesu wręczyli nagrody samorządowcom. Zwycięzcy zostaliwyłonieni po ocenie w dwóch etapach konkursu. Ocenie podlegały materialnei niematerialne osiągniecia uczestników zmagań. W pierwszym etapie komisja kwalifikacyjna nominowała do nagrody po pięć kandydatur w każdej z trzech kategorii. W drugim etapie nominaci przedstawiani zostali kapitule, która ostatecznie zatwierdziła listę laureatów i wyróżnionych.

Jako wójt kadencji nagrodzony został wójt Tryńczy Ryszard Jędruch, w kategorii prezydent/burmistrz zwyciężył burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol. W kategorii starostów- starostą kadencji został Robert Bednarz - starosta niżański.

Przyznane zostały także nagrody specjalne. Gminą przyjazną przedsiębiorcom została Stalowa Wola, za dobre miejsce zamieszkania uznano Boguchwałę, w kategorii ekologiczna gmina wygrała Rakszawa, a za samorządy z najważniejszymi inwestycjami w kadencji 2018-2023 uznano miasto Mielec i gminę Haczów oraz powiat dębicki. Zwycięzca w kategorii rewitalizacja kadencji 2018-2023 to gmina Olszanica, a samorząd przyjazny energii to Besko. Za wkład w rozwój sportu, turystyki i rekreacji nagrodzono Łańcut, a za dbałość o dziedzictwo kulturowe - Świlczę. Samorządem przyjaznym rodzinie została gmina Dębica, a za opiekę wczesnorozwojową i senioralną nagrodzono Gać.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.